4 ogledov

Cibona in Maroussi napredovala

Veselje košarkarjev Cibone je bilo nepopisno. (Foto: S. Strukić/Pixsell)
1/9
Po drami v Zagrebu je Cibona premagala Asvel s 73:71 in si zahvaljujoč zmagi Žalgirisa v Carigradu zagotovila napredovanje v Top16. Poleg Cibone je v skupini A napredoval tudi Žalgiris Begića in Čapina.

Cibona je večino dvoboja vodila, a v zadnji četrtini dopustila, da se Asvel približa. Do konca tekme sta bili ekipi zelo blizu, na koncu pa so več sreče in znanja imeli košarkarji Cibone, ki so tekmo zaključili na črti prostih metov (73:71). Mirno roko je ohranil Marko Tomas.

Trener Cibone Velimir Perasović je po tekmi dejal, da je ekipa Cibone presegla evroligaški cilj in da za TOP16 potrebujejo še dva nova igralca. ''To je neverjetna nagrada za naš trud. Naši navijači so danes bili odlični, brez njih ne bi dosegli tako velikega uspeha. Z dvema novima igralcema bi se lahko kosali z najboljšimi moštvi Evrolige.''

Maroussi premagal Maccabi
Košarkarji Maroussija so v zadnjo četrtino proti Maccabiju vstopili z neodločenim izidom (53:53). V zadnji četrtini pa so dosegli kar 30 točk in si zagotovili napredovanje med 16 najboljših evroligaških ekip. Lottomatica, ki je upala na poraz Grkov, je tako kljub zmagi nad Olimpijo (69:48) ostala praznih rok.

CSKA prvi v skupini C
V derbiju skupine C med ruskim CSKA-jem in špansko Cajo Laboral so na koncu parket bolj zadovoljni zapustili Moskovčani, ki so pred svojimi gledalci slavili s 84:83. Rusom je ta zmaga prinesla prvo mesto v skupini. Po dveh zaporednih zaporazih na začetku sezone so košarkarji CSKA-ja nanizali kar sedem zmag in ostajajo eni izmed glavnih favoritov za osvojitev evroligaškega naslova.

Nachbar napredoval
V sredinem filmskem razpletu v skupini B košarkarske Evrolige je šlo vse na roke turškemu Efes Pilsnu. Moštvo našega reprezentanta Boštjana Nachbarja (v 11 minutah je dosegel dve točki) je v Franciji visoko s 75:60 premagalo Entente Orleanaise in s četrtega mesta izrinilo Lietuvos Rytas. Ta je namreč doma tesno z 71:73 klonil proti Unicaji, za katero je nekdanji košarkar Union Olimpije Jiri Welsch dosegel osem točk. Skupino je zanesljivo osvojil Olympiacos, ki je v zadnjem kolu doma izprašil beograjski Partizan in ga povozil s kar 81:60.

Prokomu je uspelo
V skupini D je bil odprt le še boj za četrto mesto, na koncu pa se je razpletlo po željah poljskega Prokoma. Ta je doma premagal ruski Khimki, na pomoč pa mu je priskočil tudi madridski Real, ki je v gosteh ugnal AJ Milano. Prokomovi junaki zmage in s tem preboja v Top 16 so bili strelsko razpoloženi Američani. David Logan je dosegel 24 točk, Qyntel Woods 16, Daniel Ewing pa 11.