13 ogledov

Cleveland po celi večnosti le do zmage

1/19
Najdaljša negativna serija v zgodovini lige NBA je končana. Košarkarji Cleveland Cavaliers so v noči na soboto po 26 zaporednih porazih po podaljšku premagali Los Angeles Clippers.

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Cleveland Cavaliers je sinoči le končalo negativni niz 26 zaporednih porazov, potem ko je doma po podaljšku s 126:119 premagalo Los Angeles Clippers. Cleveland je zadnjo zmago vknjižil 18. decembra proti New York Knicks. Ekipa trenerja Byrona Scotta je z razmerjem v zmagah 9-45 še vedno zadnja v ligi. Lani je Cleveland predvsem po zaslugi LeBrona Jamesa prvi del tekmovanja končal kot najboljše moštvo v ligi. Ker se potem Clevelandu v končnici ni izšlo za šampionski prstan, je James po sedmih letih ekipo zapustil in poleti presedlal v vrste moštva Miami Heat.

New Jersey Nets so v gosteh premagali Charlotte Bobcats s 94:89. Slovenski košarkar Saša Vujačić je v 26 minutah dosegel deset točk, tri skoke in tri podaje. Ekipa Phoenix Suns je brez poškodovanega slovenskega košarkarskega reprezentanta Gorana Dragića s 95:83 v gosteh ugnala Utah Jazz.

New Jersey je z zmago proti ekipi Charlotte končal negativni niz 12 porazov v gosteh. Brook Lopez je dosegel 31 točk in 11 skokov ter tako vknjižil drugi dvojni dvojček sezone. Devin Harris je za ekipo dodal 16 točk in osem podaj, moštvo pa po začetnem vodstvu z 12:2 tega vse do konca ni izpustilo iz rok. Pri risih je bil z 21 točkami najboljši Stephen Jackson.

V Salt Lake Cityju je Utah v svoji prvi tekmi brez Jerryja Sloana, ki se je po več kot 22 letih poslovil s trenerskega mesta, vknjižil prvi poraz; s 95:83 je bila boljša ekipa poškodovanega slovenskega košarkarskega reprezentanta Gorana Dragića Phoenix Suns. Steve Nash je dosegel 18 točk in 10 podaj za sonca, moštvo pa se je prvič po 7. decembru prebilo nad 50-odstotno povprečje, saj je v zadnjih sedmih tekmah tokrat vknjižilo že šesto zmago. Za Utah, ki ga je vodil novi trener Ty Corbin, sta po 19 točk dosegla Deron Williams in CJ Miles.

Vodilna ekipa lige San Antonio Spurs je morala v gosteh pri Philadelphia 76ers priznati poraz. Kljub slabemu metu iz igre so košarkarji gostitelji zmagali s 77:71. Jrue Holiday je dosegel 27 točk, Elton Brand pa je izenačil rekord sezone v obliki 17 skokov za Philadelphio. Za Spurse je Tim Duncan dosegel 16 točk in ujel 13 odbitih žog, Antonio McDyess je dodal 11 točk in prav toliko skokov. Spursom je ob tem spodletelo, da bi postali šesta ekipa v ligi NBA, ki bi sezono odprla z razmerjem v zmagah 45-8 ali bolje.

Liga NBA:

Charlotte Bobcats : New Jersey Nets 89:94
Jackson 21, Wallace 20, Diaw 12; Lopez 31, Vujačić 10 točk, 3 podaje in 3 skoki v 26 minutah

Utah Jazz : Phoenix Suns 83:95