21 ogledov

Črn petek za Lakers, ne za Dragića

Joel Anthony, LeBron James in Jodie Meeks
1/12
Na ameriški črni petek so v ligi NBA odigrali 12 tekem: Lakers so izgubili z Jazzi, Heati in Celtics so prišli do zmage (poglejte v galeriji), Dragić je s Suns premagal Griffina in njegove Clippers.

Na zahvalni dan so moč Blaka Griffina spoznali Beno Udrih in njegovi soigralci, dan kasneje (na t. i. črni petek, ko se v Ameriki začnejo praznični popusti) pa so se skozi prepustno obrambo Los Angeles Clippersov sprehajali Goran Dragić in njegovi Phoenix Suns. Za razliko od Sacramento Kingsov so košarkarji iz Arizone znali izkoristiti vse pomanjkljivosti tekmeca in zmagali s 116:108. Kazalo je sicer drugače, saj so domači zaostajali tudi že za 25 točk. Sicer sta znova blestela Griffin (20 točk, 14 skokov) in Eric Gordon (32 točk), a za zmage druge ekipe iz mesta angelov je to premalo (imajo tri zmage in 14 porazov). Medtem so Sonca pri razmerju zmag in porazov 8-8, k tokratni pa je največ (29 točk) prispeval Jason Richardson. Naš Dragić je dobil 18 minut za dokazovanje in dal devet točk (ena trojka iz petih poizkusov) ter imel štiri podaje in pet skokov.

Črn pa je bil tale črni petek za Los Angeles Lakers, ki so doživeli tretji poraz v tej sezoni lige NBA (konec je njihovega niza petih zaporednih zmag). S 102:96 so bili boljši Utah Jazz (12-5). Deron Williams je dal 29 točk, Andrej Kirilenko pa je v odločilnih minutah dobil dva pomembna skoka in domači so v Salt Lake Cityju lahko nadoknadili 19 točk zaostanka iz prvega polčasa. Še ena tekma je bila odločena v sami končnici. S košem ob zvoku sirene Carmela Anthonyja so Denver Nuggets za deveto sezonsko zmago z 98:97 premagali Chicago Bulls. Za Mela je bil to že 14 koš v karieri, s katerim je odločil tekmo.