22 ogledov

Čudežno vstajenje San Antonia

1/8
Noč na nedeljo ni prinesla zmagovitih občutkov za Slovenca v NBA. Tako Saša Vujačić kot Beno Udrih sta bila poražena. Zato pa so imenitno tekmo uprizorili San Antonio Spurs in odpihnili Washington.

Dan po svoji najslabši napadalni predstavi v sezoni so San Antonio Spurs prikazali svojo najboljšo in s 118:94 odpravili Washington. Tony Parker je deset od svojih 18 točk dosegel že v manj kot dveh minutah prve četrtine, Spurs pa so povedli za 16 točk. "Veste, včasih se niti ne trudim razumeti košarke,“ je skomignil z rameni Parker: "Res je čudna.“ San Antonio je večino tekme iz igre metal bolje kot 60-odstotno, na koncu 58,4. Zadel pa je tudi 13 od 25 trojk in največ vodil za kar 41 točk. "Vse je šlo skozi obroč,“ je še dodal Parker, ki je s soigralci na prejšnji tekmi z 71:77 po mizerni predstavi izgubil s Philadelphio.

Dva slovenska nastopa. Sacramento je s 97:99 izgubil z Oklahomo. Beno Udrih je dal 13 točk, sedem podaj in pet skokov. Tyreke Evans je v zadnjih trenutkih tekme zgrešil trojko za zmago. Slasti zmage ni okusil niti Saša Vujačić. Njegovi Nets so klonili pred New Yorkom s 95:105. Vujačićev prispevek: 15 točk, štiri podaje.