21 ogledov

Delaš pokopal Union Olimpijo

Mario Delas
1/8
Union Olimpija je v zadnjih trenutkih tekme proti Ciboni izgubila srečanje (81:84), čeprav so bili Zagrebčani vse prej kot nepremagljivi. Krka je z odločilnim košem Zorana Dragića v soboto ugnala Zagreb.
Prvo tekmo za svoj novi klub Igokeo je odigral slovenski branilec Nebojša Joksimović. V dobrih 16 minutah je ostal brez točk, imel pa je tri skoke.

Union Olimpija je zamudila izvrstno priložnost, da se utrdi na vrhu lestvice lige NLB. Namesto tega je v zadnjih trenutkih srečanje izgubila proti Ciboni, ki v letošnji sezoni še lovi formo. Zmajem je večino tekme velike preglavice povzročal Bojan Bogdanović, ki se je na koncu ustavil kar pri 33 točkah, ko pa so v zadnjih minutah na njem začeli podvajati obrambo, je podajal svojim soigralcem. Ključno trojko in zadnjo podajo za sklepni koš Maria Delaša je prispeval večino tekme neopazni Rok Stipčević. Olimpiji ni pomagala niti znova zelo dobra predstava Kevinna Pinkneyja in Vlada Ilievskega, v prvi polovici tekme pa je zelo šepal skok.

Premagali smo ekipo, ki je po imenih boljša kot mi. Tako smo dokazali, da se lahko kosamo tudi s takšnimi.
Tomislav Zubčić

Union Olimpijo v prihodnjem tednu čakata dve pomembni in zahtevni preizkušnji. V četrtek evroligaško gostovanje v Milanu, v soboto pa tekma s štirikratnim zaporednim prvakom lige NLB Partizanom v dvorani Stožice.

Krkaši so dosegli prvo zmago v domači dvorani. Bili so boljši nasprotnik, a za zmago trepetali do zadnje sekunde. Bojan Krivec je 14 sekund pred koncem zadel en prosti met (61:60), Dragiša Drobnjak pa je v naslednjem napadu povišal na 63:60. Na semaforju je ostalo še 11 sekund, a samo tri so gostje potrebovali, da so s trojko Krunoslava Simona izenačili na 63. Krki je zmago prinesel Zoran Dragić, ki je lepo sprejel žogo in še jo še lepše položil skozi obroč.