20 ogledov

Deng in Boozer namesto MVP-ja

Derrick Rose in Joe Johnson Žurnal24 main
Chicago Bulls so z 89:80 ugnali Boston Celtics, čeprav so igrali brez poškodovanega Derricka Rosa. LA Clippers uspešni v gosteh pri Portlandu.

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so ponoči odigrali tri tekme. Indiana Pacers je na domačem parketu ugnala New Jersey Nets s 93:88, Chicago Bulls je bil doma boljši od Boston Celtics z 89:80, Los Angeles Clippers pa je v gosteh premagal Portland Trail Blazers s 74:71.

Chicago je brez poškodovanega Derricka Rosa, MVP lanskega prvenstva, v derbiju vzhodne konference lige NBA na kolena spravil Boston. Vodilno moštvo centralne skupine je zmagalo, kljub temu da je zapravilo vodstvo s 16 točkami razlike v tretji četrtini. Najboljša bika sta bila Carlos Boozer in Luol Deng, ki sta vsak dosegla po 23 točk. Najboljši v vrsti Bostona je bil Kevin Garnett z 18 točkami.

Vodilno moštvo pacifiške skupine Los Angeles Clippers je v gosteh pri Portlandu slavilo na krilih Blaka Griffina, ki je dosegel 21 točk in 14 skokov. Košarkarji Clippers so vpisali prvo zmago proti tekmecem iz zahodne konference v zadnjih treh sezonah. Portland, ki je igral brez poškodovanega LaMarcusa Aldridga, je ob polčasu vodil za 11 točk, tudi konec tretje četrtine so bili v prednosti domači, potem pa je sledila sijajna zadnja četrtina, ki so jo košarkarji Clippers dobili z 22:11.

Indiana je prekinila niz petih porazov. Za zmago nad New Jerseyjem (93:88) je bil najzaslužnejši povratnik po poškodbi Danny Granger, ki je z 32 točkami vpisal rekord sezone. Deron Williams je zadel 29 točk za New Jersey, kar pa vseeno ni bilo dovolj za preobrat.