6 ogledov

Derbi Fenerju, Slovenca klonila

CSKA Moskva Fenerbahce EPA
V najmočnejšem evropskem košarkarskem klubskem tekmovanju so odigrali 14. kolo.

Derbi kola je bil odigran v Moskvi, kjer je vodilni CSKA proti carigrajskemu Fenerbahçeju po podaljšku doživel šele drugi poraz v sezoni (79:95).

Večino prvega polčasa so bili v ospredju Rusi, toda še pred končnico so jih Turki ujeli in izsilili dodatnih pet minut. V podaljšku so bili gostje boljši za kar 16 točk (4:20) in na koncu zanesljivo slavili.

Za CSKA je Miloš Teodosić zbral 21 točk ter po pet skokov in asistenc. Za Fener je Bobby Dixon vpisal 25 točk (deset v podaljšku) in šest asistenc, Ekpe Udoh je dodal 17 točk in 11 skokov.

Milano brez možnosti v Kataloniji

Košarkarji Barcelone so doma ugnali EA7 Milano (89:75) in tako prekinili serijo treh zaporednih porazov, Italijani pa so izgubili še šestič zapored.

Katalonci so hitro prišli do otipljive prednosti in ves čas nadzorovali rezultat ter tako prišli do gladkega zmagoslavja.

Za Barcelono je bil najbolj učinkovit Ante Tomić z 19 točkami, šestimi skoki in petimi asistencami. Za Milano je Rakim Sanders zbral 27 točk, Zoran Dragić pa je v šestih minutah dosegel šest točk in tri skoke.

Drama v Atenah

Zelo napeto je bilo v Atenah, kjer je Panathinaikos tesno premagal Baskonio (69:68) in se z Baski izenačil pri devetih zmagah in petih porazih.

Ekipi sta se nekajkrat zamenjali v vodstvu, v končnici pa so bili spretnejši in srečnejši Grki, ki so slavili predvsem po zaslugi čvrste obrambe.

Za Panathinaikos je Chris Singleton vpisal 23 točk, za Baskonio jih je 17 zabeležil Tornike Shengelia. Jaka Blažič v šestih minutah za Baske ni vrgel na koš, zbral je en skok.

Poškodba in poraz Dončića

Nemanja Dangubić Luka Dončić Crvena zvezda Real Madrid | Avtor: EPA EPA
Košarkarji Crvene zvezde so že v četrtek Evrolige na domačem igrišču premagali sloviti Real (82:70).

Za goste iz Madrida je Luka Dončić v slabih 12 minutah dosegel eno trojko, nadaljni nastop pa mu je preprečila poškodba gležnja.

V Beogradu so domači košarkarji na polčas odšli s prednostjo osmih točk, ki so jo do konca tretje četrtine povečali na enajst, kar jim je zadostovalo za šesto zmago v sezoni, medtem ko so Madridčani ostal pri devetih.

Dončić tokrat ni bil tako uspešen kot pred dvema dnevoma, ko je na domačem igrišču v dobrih 19 minutah prispeval 16 točk, šest skokov, pet podaj in tri ukradene žoge za zmago Reala proti Brose Basketsu.

V Beogradu je začel tekmo, skupaj je bil igrišču nekaj manj kot 12 minut, ob porazu svoje ekipe pa je bil enkrat uspešen z metom za tri točke, dvakrat je zgrešil, tako kot tudi met za dve točki, v svojo statistiko pa je vpisal še skok in dve podaji.

Največ zaslug za zmago Crvene zvezde je imel Marko Simonović z 20 točkami, edini razpoloženi igralec gostov pa je bil Jeffery Taylor s 25.

Mestni derbi Efesu

Turški derbi med Galatasarayjem in Anadolou Efesom je pripadel gostom (76:86), ki so zmagali sedmič v sezoni, Galatasaray pa je ostal pri le štirih zmagah.

Za goste, pri katerih se je z 19 točkami izkazal Brandon Paul, je dobrih pet minut igral tudi Alen Omić, ki pa iz dveh poskusov za dve točki ni bil uspešen, zato pa imel dva skoka in podajo. Najboljši strelec domače ekipe je bil Blake Schilb z 21 točkami.

Bamberg presenetil Olympiacos

Za presenečenje je poskrbel Brose Baskets, ki je doma ugnal Olympiacos (82:68).

Nekaj sekund, sedem, je domači trener Andrea Trichieri namenil tudi slovenskemu košarkarju Alekseju Nikoliću, ki ni dosegel točke.

Darius Miller jih je za peto zmago nemške ekipe prispeval 20, tudi pet trojk. Za Olympiacos, ki ostajal pri devetih zmagah, je Vassilis Spanoulis dosegel 15 točk.