Deset zmajev klonilo pri Cedeviti

Page Filipovski Alilović Union Olimpija MZT Skopje Aerodrom liga ABA Stožice
1/8
Nebojša Tejić/ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so na tekmi 18. kola lige Aba izgubili pri zagrebški Cedeviti (67:73). Nekdanja ekipa slovenskega selektorja Božidarja Maljkovića je zmaje premagala tudi na prvi tekmi v dvorani Stožice. Krka v nedeljo gosti Široki Brijeg.

Košarkarji Uniona Olimpije so na gostovanju v Zagrebu pri Cedeviti doživeli deveti poraz v ligi Aba in tako znova zdrsnili na petdesetodstotni izkupiček. Glede na to, da igralci kar po vrsti zapuščajo ljubljanski klub in da je bil to poraz proti neposrednemu tekmecu za najvišja mesta, se Olimpiji vedno bolj odmika cilj sezone - peto mesto v ligi, ki v prihodnji sezoni še prinaša nastopanje v evropskih tekmovanjih.

Zmaje je po Aronu Baynesu odslovil še Dylan Page, ki se iz ZDA ne želi vrniti v Slovenijo. Ljubljančani so tako v Zagreb odpotovali z vsega desetimi igralci in glede na vsa dejstva dostojno prodali svojo kožo. Favorizirani Cedeviti so se odlično upirali petintrideset minut, v odločilnih trenutkih pa so bili Zagrebčani bolj natančni in zasluženo prišli do jubilejne desete zmage.

Olimpija je v 14. minuti vodila s 23:16, nato dopustila delni izid 16:2 in na odmor odšla v tremi točkami zaostanka. V igri za drugo zaporedno zmago je bila vse do 34. minute, ko je na semaforju pisalo 56:53. A tedaj je Cedevita uspešno zaključila nekaj napadov v nizu, Ljubljančani žal ne, in štiri minute pred koncem tekme je bil zmagovalec znan (67:55).

Do konca rednega dela lige Aba je še osem kol, Olimpijo pa v naslednjih dveh preizkušnjah čakata vodilna ekipa lige Igokea v Stožicah ter MZT v Skopju.