11 ogledov

Dobrodošla pomoč za Olimpijo in Krko

Cedevita, na fotografiji je nekdanji Olimpijin član Damjan Rudež, je preprečila
1/9
V 17. kolu lige NLB sta tekmeca slovenskih moštev izgubila proti nižje uvrščenima tekmecema. Zmaji so zabeležili še drugi poraz v letošnji sezoni v trdnjavi Stožice, Krka je klonila pred Zagrebom.

Končni rezultat na tekmi med Olimpijo in Cibono ne odraža realnega dogajanja na parketu, saj je bila tekma od prve do zadnje minute zelo izenačena. Nobena od ekip z izjemo končnega rezultata skozi celotno tekmo ni vodila več kot za sedem točk, po mnenju Jureta Zdovca pa so dvoboj odločile trojke Cibone, ki so prišle v pravih trenutkih. "Zagrebčani so zadeli nekaj trojk v ključnih trenutkih. Mi smo bili prepočasni, oni pa so hitra in atletska ekipa. Že pred tekmo sem opozarjal, da bomo tu znali imeti težave,'' je takoj po tekmi za Šport TV izjavil trener Ljubljančanov.

Prvi polčas je bil izjemno izenačen, uvodno četrtino so za točko (22:21) dobili gostje iz Zagreba, medtem ko so na odmor s prednostjo koša odšli ljubljanski košarkarji (43:41).

Cibona je na plin stopila v tretji četrtini, ki jo je dobila z rezultatom 22:16. Ljubljančani so tako v zadnjo četrtino vstopili s štirimi točkami zaostanka, ki pa so ga hitro nadoknadili, potem ko jim je uspela serija 12:0. A vodstvo s petimi točkami prednosti (68:63) je po dveh trojkah Gorana Vrbanca hitro skopnelo, v sami končnici tekme pa koš ni hotel posrkati niti metov sicer razpoloženih Kennyja Gregoryja (19 točk) in Gorana Jagodnika (17). V vrstah gostov, ki so tokrat igrali brez poškodovanega Bojana Bogdanovića, je blestel Leon Radošević. Zbral je kar 24 točk.

Tudi za Krko usodni Zagrebčani

Krka je na gostovanju v Zagrebu izgubila pri istoimenskem klubu. Domačini so Dolenjce popolnoma razbili in slavili s 104:82. V prevladi Zagreba sta blestela predvsem Luka Žorić, ki je dosegel 25 točk, in Krunoslav Simon, ki se je na koncu zaustavil pri 20 točkah. Na strani Krke je še najbolje odigral Goran Ikonić, ki je prispeval 13 točk.