9 ogledov

Doktor Rondo: 19 podaj

Poleg Garnetta bodo na All-Star tekmi nastopili še trije Boston Celtics. (Foto:
1/9
Boston Celtics so si kot žrtev za šesto zaporedno zmago izbrali Chicago. Strelce je z uspešnimi podajami zalagal Rajon Rondo. V slovenskem dvoboju med Lakers in Kings je slavil Saša Vujačić.

Kevin Garnett, Rajon Rondo in njuni trije kolegi v prvi peterki Bostona so dosegli dvojne številke v rubriki točke ob zmagi Bostona nad Chicagom s 104:92. Celtics, vodilni v atlantski diviziji, so zmagali že šest zaporednih tekem (razmerje v zmagah 15:4), medtem ko so Bulls dve zapored izgubili (9:8).

V slovenskem dvoboju sta se pomerila Saša Vujačić in Beno Udrih. S 113:80 so slavili Lakers, Vujačić je dosegel dve točki v devetih minutah, Udrih pa štiri v 30. Goran Dragić je ob zmagi Phoenixa s 105:97 nad Indiano prispeval devet točk v 18 minutah.

Garnett je dosegel 20 točk in rekordnih 17 skokov, Rondo pa je dodal 12 točk in kar 19 podaj. Pri Bikih je bil strelsko najuspešnejši Derrick Rose z 20 točkami, čeprav je iz igre metal le 7:17.

"Občudujem Garnetta, kako je igral tako v obrambi kot napadu. Vedel je, da sta ključna igralca Chicaga Joakim Noah in Carlos Boozer in ju močno omejil. Na igrišču je želel biti najboljši. Ta teden se je pokazal kot dobri stari Kevin,“ je bil navdušen Paul Pierce.

Joakim Noah, ki je dosegel 14 točk in 10 skokov, ima očitno Garnettov kompleks, saj je pred tedni dejal, da je sicer odrastel s posterjem Garnetta na steni, vendar naj bi bil zvezdnik Bostona do Noaha v njegovi prvi sezoni v NBA do njega zloben, zato ga je proglasil za grdega (!) tako na ravni videza kot osebnosti ter dodal, da "je zelo zloben“. O tem, kaj točno je razbesenlo Noaha, agencije ne poročajo.