399 ogledov

Dončić daleč najboljši igralec tekme

luka dončić EPA
V petek so bile na sporedu preostale tekme 21. kroga najmočnejšega košarkarskega tekmovanja v Evropi.

Real Madrid je na krilih Luke Dončića premagal Baskonio in se zavihtel na vrh evroligaške lestvice. Madridčani imajo točko prednosti pred CSKA Moskvo, ki je v četrtek izgubila proti Fenerbahčeju

Prvo ime tekme je bil slovenski košarkar Dončić, ki je v slabih 25 minutah dosegel 16 točk, 9 skokov in 6 asistenc ob statističnem indeksu 30.

Med drugim je bil tudi avtor te izjemne poteze:

Madridčani so prvo četrtino dobili za točko in se na odmor odpravili s tremi točkami prednosti. Baskonia, katere član Jaka Blažič je na igrišču preživel le dve minuti in se v tem času ni vpisal v statistiko, je držala priključek, a zmaga Reala nikoli ni bila pod vprašajem.

Za vodilno ekipo rednega dela je 16 točk prispeval še Jeffrey Taylor, 11 pa jih je dodal Gustavo Ayen. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Rodrigue Beaubois z 20 točkami, Johannes Voigtmann pa je 10 točkam dodal še 13 skokov.

Crvena zvezda je pred domačimi gledalci v Beogradu morala priznati premoč Anadolfu Efesu, ki si je odločilno prednost priigral v drugi četrtini. Domači so prvo dobili s štirimi točkami razlike, ob polčasu pa je bilo +11 v korist gostujoče ekipe.

Anadolu je tretjo čertino izgubil za dve točki, v zadnji pa spet pritisnil na plin in tekmo brez večjih pretresov pripeljal do konca. Derrick Brown je za goste dosegel 20 točk in 11 skokov, 17 točk je dodal Deshaun Thomas. Pri domačih je bil s 17 točkami najučinkovitejši Marko Simonović.

Evroliga, 21. krog:

Galatasaray - Panathinaikos 79:84 (24:18, 40:43, 64:68)
Pleiss 15 (5 sk., 3. as.), Schilb 14 in Micov 14; James 18, Feldeine 15 (4 as.)

Baskonia - Real Madrid 71:79 (15:16, 36:39, 52:59)
Beaubois 2 (3 as.), Handa 12, Voigtmann 10 (13 sk.); Dončić 16 (9 sk., 6 as. v 24:44), Taylor 16, Ayon 11, Randolph 9

Crvena zvezda - Anadolu Efes 72:86 (20:16, 36:47, 52:61)