73 ogledov

Dončić pripomogel k zmagi

luka dončić real madrid Profimedias
Mladi slovenski košarkar Luka Dončić je prispeval svoj delež k tretji zmagi madridskega Reala v Evroligi.

V 8. krogu so Madridčani z 80:73 premagali vodilno ekipo skupine A Fenerbahče. Dončić je v 17 minutah prispeval šest točk ter po tri skoke in podaje. Real se je vsaj začasno prebil na tretje mesto v skupini.

V skupini B je Jaka Blažič v dresu Laborala Kutxe slavil visoko zmago nad Limogesom. Končni izid je bil kar 92:56. Blažič je v 16 minutah prispeval štiri točke, šest skokov in dve podaji. Španci so s petimi zmagami na drugem mestu v skupini.

V skupini D pa je Brose Baskets doma izgubil proti vodilnemu moskovskemu CSKA z 88:100. Slovenec Aleksej Nikolić ni dobil priložnosti za igro v domači vrsti. CSKA je prevzel vodstvo v skupini, Brose Baskets pa je s petimi zmagami peti.