1916 ogledov

Dončićeva dominacija se nadaljuje!

Luka Dončić Žalgiris Real Madrid Epa
V elitnem evropskem klubskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek na sporedu štiri tekme četrtega kola, spet je zablestel čudežni slovenski najstnik.

Slovenski košarkarski biser Luka Dončić je še enkrat več potrdil svojo nadarjenost. V četrtem kolu Evrolige je na tekmi v Kaunasu proti Žalgirisu odigral ključno vlogo za zmago Reala (66:87). Dončić je v slabih 28 minutah dosegel 28 točk, kar je njegov rekord v Evroligi, temu pa dodal še devet skokov in štiri podaje.

Luka Dončić Real Madrid Armani Milano Fantastični Luka Šport Petič v karieri, drugi v tem stoletju

S statističnim indeksom 35 je znova med favoriti za najkoristnejšega igralca kola (MVP), v prejšnjem je bil z indeksom 41 petič v karieri MVP kola v Evroligi.

Dončić je bil sicer v prvem polčasu precej umirjen, dosegel je štiri točke, v drugem pa je v odločilnih trenutkih tudi z nizom osmih točk zapovrstjo in skupno 24 v drugih 20 minutah poskrbel za novo zmago Reala, ki je imel srečanje ves čas pod kontrolo. Madridčani so po štirih kolih še neporaženi.

Za Litovce je Kevin Pangos vpisal 20 točk in pet asistenc, Antanas Kavaliauskas pa 16 točk. Za Real so ob razploženem Dončiću za zmago po 12 točk prispevali Jeffery Taylor, Gustavo Ayón in Facundo Campazzo. Anthony Randolph ni igral zaradi poškodbe.

Zvezda s preobratom do slavja

Crvena zvezda je v Beogradu strla odpor telavivskega Maccabija (87:84), čeprav je po polovici tekme zaostajala za deset točk. V rezultatsko ravnovesje so Srbi prešli že v tretji četrtini, v končnici pa pokazali več zbranosti. Obe moštvi imata sedaj po dve zmagi in dva poraza.

Za Zvezdo je Taylor Rochestie zbral 22 točk in pet asistenc, James Feldeine je dodal 19 točk in osem asistenc, Milko Bjelica pa 16 točk. Za Izraelce je DeShaun Thomas dosegel 28 točk.

Oly ostal popoln, prva zmaga Olimpie

Stoodstoten je ostal tudi pirejski Olympiacos, na domačem parketu je moskovskemu Himkiju zanesljivo zadal prvi poraz (92:75). Za Grke sta bila najbolj učinkovita Nikola Milutinov in Georgios Printezis s 17 oziroma 15 točkami. Za Ruse je Aleksej Šved dosegel 23 točk ob petih asistencah, Thomas Robinson pa 19 točk ob 11 skokih.

Milanska Olimpia, pri kateri Zoran Dragić v letošnji sezoni ne igra, je na domačem parketu prišla do svoje prve zmage, v izenačenem dvoboju je ugnala Barcelono (78:74). Prvi strelec srečanja je bil domačin Jordan Theodore z 19 točkami in sedmimi asistencami, Mantas Kalnietis je prispeval 14 točk. Za Katalonce sta Juan Carlos Navarro in Thomas Heurtel dosegla po 13 točk (slednji še sedem asistenc), Pau Ribas jih je dodal 12.