21 ogledov

Dragić dober, Griffin (malo) boljši

Dragić je na zadnjih treh tekmah sezone zbral vsaj deset skokov. (Foto: EPA)
1/10
Goran Dragić se je sinoči izvrstno odrezal pri metu za tri točke. Dosegel je rekordnih devet točk, a to ni bilo dovolj za zmago nad Blakom Griffinom in druščino. San Antonio prvi v ligi do 50 zmag.

Z obilno pomočjo Georgea Hilla (22 točk, pet skokov) je San Antonio prvi v ligi prišel do 50 zmag. Tako so se Ostroge izenačile z LA Lakers po zaporednih sezonah (12), ko je moštvo zbralo po (vsaj) 50 zmag. San Antoniu je to uspelo med sezonama 1999/00 in 2010/11, LA-ju pa 1979/80 in 1990/91.

Houston je doživel spodrsljaj na gostovanju pri LA Clippers, ki je doslej nanizal že 40 porazov. Vendar ne novega proti Raketam, ki so pokleknile s 103:106. Goran Dragić je igral 13 minut. Tekma, ki je bila njegova tretja v Houstonovem dresu, pa je zanj minila v znamenju številke tri. Dosegel je devet točk – skozi mrežico so šli vsi trije njegovi meti za tri – in imel še tri skoke. In še – nastopa v dresu s številko tri. Devet točk je tudi Gogijev strelski rekord, odkar je v Houstonu.  Prvi strelec Raket je bil Kyle Lowry s 24 točkami. Eric Gordon je blestel pri Clippers s 24 točkami, vzhajajoča zvezda NBA Blake Griffin jih je nasul 20 in kar 14-krat uspešno skočil.

Izgubil je tudi Beno Udrih s Sacramentom, kar je zakrivil Portland. Blazers so slavili s 107:102. Udrih je v 40 minutah dosegel 13 točk, dodal še dva skoka in osem podaj. DeMarcus Cousins je bil najučinkovitejši Kralj z 28 točkami, za Blazers pa jih je 21 dosegel Wesley Mattews.