10 ogledov

Dragić in družba na pravi poti

Steve Nash bo 7. februarja dopolnil 37 let. Leta niso ovira, da ne bi še naprej Žurnal24 main
Košarkarji Phoenix Suns so v tretji decembrski tekmi še tretjič zmagali. To je najboljši decembrski izid po sezoni 2007/08. Tokrat so bili z 125:108 boljši od Washingtona.

Pri Phoenixu je blestel organizator igre Steve Nash, ki je zadel vseh osem metov iz igre, tudi eno trojko, zadel pa je tudi vse tri proste mete in s popolnim izkupičkom skupaj zbral 20 točk in kar 17 podaj.

Nash je bil vrhunski predvsem v prvem polčasu, ko je zadel vseh sedem metov in je bil najbolj zaslužen, da so gostitelji po polovici tekme vodili za štiri točke. Presenetljivo najboljši strelec Sonc je bil z najboljšo predstavo v sezoni rezervist Hakim Warrick, ki je dosegel 26 točk, slovenski reprezentant Goran Dragič je igral 18 minut in zbral šest točk. Ljubljančan je iz igre zadel tri od šestih poskusov, zgrešil je oba poskusa za tri točke. V statistiko je vpisal še tri skoke, štiri podaje in kar tri izgubljene žoge. Pri Washingtonu, ki je izgubil zadnjih deset tekem v gosteh, je največ točk (24) dosegel Andray Blatche.

Phoenix se počasi dviga in v Pacifiški diviziji zaostaja zgolj za prvaki Los Angeles Lakers, skupno pa so na Zahodu na osmem mestu, ki še vodi v končnico.