13 ogledov

Dragić na debiju pokvaril mašino

Udrih je bil s 24 točkami ena redkih svetlih točk Sacramenta. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Samo razpoloženi Beno Udrih je bil s 24 točkami premalo za Sacramento, ki je izgubil na gostovanju pri Memphisu (92:120). Goran Dragić debitiral za Houston ob zmagi nad Nets Saše Vujačića.
To je bila moja prva tekma. Mislim, da bo druga veliko boljša.
Goran Dragić

Takšno je življenje košarkarja v ligi NBA. Po šokantnem "tradu" iz Phoenix Suns je Goran Dragić v noči na nedeljo že debitiral za svoj novi klub Houston Rockets, dosegel prve točke in podajo ter ugnal New Jersey Nets s starim rivalom Sašem Vujačićem na čelu. Raketa Dragić je proti mašini Vujačiću zbral šest točk in podajo, medtem ko je Mariborčan odigral dvakrat več minut (34) in zmogel le dve točki več.

"To je bila moja prva tekma. Mislim, da bo druga veliko boljša," je po tekmi razlagal Dragić, ki je iz šestih poskusov zadel dvakrat, točkam pa dodal še eno ukradeno žogo. "Potrebujem še nekaj časa, da se naučim akcije, spoznam igralce in vidim, kako igrajo v našem moštvu."

Že v prvi četrtini tekme proti Memphis Grizzlies se je Beno Udrih ustavil pri 14 točkah, toda v nadaljevanju so se grizliji na čelu z Zachom Randolphom prerinili do pomembne zmage v lovu na končnico. Randolph je zbral 23 točk in 12 skokov, Marc Gasol pa je temu dodal še svojih 21 točk, s katerimi so domači v drugem polčasu pobegnili in slavili z veliko prednostjo. To je bil že deseti februarski poraz Sacramento Kings, ki razen Udriha (zadel je deset od 13 metov) niso imeli razpoloženega posameznika.

Nič čudnega, ko so zahodnjaki odigrali že šesto zaporedno tekmo brez prvega strelca Tyreka Evansa. "Odigral sem dobro tekmo, toda poskušal sem zgolj razigrati vse ostale," je po tekmi dejal Udrih. "Ni pomembno, kaj se je dogajalo v napadu, v bistvu smo 'padli' v obrambi. Zato so nas premagali s takšno razliko."

Liga NBA, rezultati:

Houston Rockets : New Jersey Nets 123:108
Martin 30 točk, Budinger 27, ... Dragić 6 v 11 minutah; Lopez 21, Uzoh 18, ... Vujačić 8 v 34 minutah

Memphis Grizzlies : Sacramento Kings 120:92