25 ogledov

Dragić ni bil dovolj, rekord Dončića

Zoran Dragić Anadolu Efes EA7 Milano Evroliga EPA
V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali pet tekem 22. kola rednega dela.

Najbolj zanimivo je bilo v Carigradu, kjer je Anadolu Efes po preobratu strl odpor EA7 Milana (90:86) in tako ostal v igri za napredovanje v Top8.

Po prvem polčasu je precej bolje kazalo Italijanom, ki so vodili s 40:54. Najvišja prednost gostov je znašala 19 točk, a Turki se niso predali in v zadnjih 15 minutah so začeli nižati razliko. Prvič so povedli šele v 39. minuti, v končnici pa jim je zmago prinesel natančni Thomas Heurtel.

Heurtel je bil s 17 točkami prvi strelec domačih, dodal je še šest asistenc. Za EA7 Milano je Rakim Sanders vpisal 18 točk, zelo dober pa je bil tudi Zoran Dragić. Slovenec je v 19 minutah dosegel 10 točk, zadel je štiri od svojih petih metov iz igre.

Dončić dirigiral za madridsko zmago

V Kazanu je Real Madrid zmagal še osmič zapored, Unics je padel po izenačeni tekmi z veliko preobrati (77:81). Španci so z novim uspehom ostali na vrhu lestvice, Rusi pa so že preveč oddaljeni za preboj v play-off.

Po dobrem začetku Unicsa je Real do polčasa povedel s 36:43, toda domači so v tretjem delu igre zopet prešli v prednost. Končnica je pripadla Realu, pri katerem je v odločilnih trenutkih igro dirigiral Luka Dončić.

Za Unics je Keith Langford dosegel 20 točk. Pri Madridu je le eno manj zbral Anthony Randolph, Dončić pa je v 24 minutah vpisal pet točk, sedem skokov in kar 11 asistenc (osebni rekord).

Blažič brez učinka

Baskonia je gostovala pri telavivskem Maccabiju in v napeti končnici ostala brez uspeha (85:84). Izraelci se kljub novemu paru točk niso kaj prida približali zgornjemu delu lestvice, medtem ko so Baski še vedno v ugodnem položaju.

Skoraj vso tekmo je Maccabi prepričljivo vodil: po prvi četrtini za štiri, po drugi za sedem, po tretji pa že za 14 točk. Gostje so v končnici stopili na plin, a ostali za točko prekratki.

Za Maccabi je Andrew Goudelock zbral 21 točk, za Baskonio jih je Andrea Bargnani dosegel 17. Jaka Blažič je bil pri gostih na parketu zgolj minuto in pol, v tem času je enkrat neuspešno vrgel na koš.

Zvezda nemočna v Moskvi

Moskovski CSKA je doma pričakovano premagal Crveno zvezdo (102:80) in se utrdil na drugem mestu. Beograjčani kljub drugemu zaporednemu porazu še držijo pozicijo med najboljšo osmerico.

Srbi so držali korak do konca prve četrtine, nato pa so Rusi pobegnili in se Zvezdi oddolžili za poraz v Beogradu. Vse dvome o zmagovalcu so domači, ki so dominirali v skoku, odpravili do 35. minute in vpisali gladko zmago.

Za CSKA je Nando de Colo dosegel 25 točk in šest asistenc, Nikita Kurbanov je zbral 18 točk in pet skokov. Za Zvezdo je Luka Mitrović zabeležil 16 točk in devet asistenc.

Nikolić spet brez priložnosti

Panathinaikos je na domačem parketu rutinirano ugnal Brose Baskets (81:72) in skočil na peto mesto, medtem ko so Nemci ostali v spodnji polovici razpredelnice.

Po desetih minutah je Pao vodil za osem, a je Brose do polčasa stopil razliko. Odločilno prednost so si Grki nabrali v tretji četrtini in naskok znali zadržati do konca.

Za Panathinaikos je Chris Singleton dosegel 17 točk in šest skokov, za Brose, pri katerem Aleksej Nikolić ni dobil priložnosti za igro, je bil najbolj učinkovit Daniel Thies z 18 točkami in petimi skoki.