9 ogledov

Dragić ob porazu spet pred zdravnike

Goran Dragić prejel 13 šivov Reševalni pas/Twitter
Phoenix Suns v gosteh še lovijo formo, ki jo kažejo na domačem terenu, tokrat so proti Portland Trail Blazers izgubili z 89:90.

Srečanje je šest sekund in pol pred koncem odločil lanski novinec sezone Damian Lillard. Pri domačih je sicer največ točk zbral Thomas Robinson, dosegel jih je 15, izkazala pa sta se tudi Robin Lopez, ki je 13 točkam dodal 15 skokov, in LaMarcus Aldridge s po 12 točkami in skoki.

Pri Phoenixu je znova blestel Eric Bledsoe, ki je pri tokratnem porazu prispeval 23 točk. Goran Dragić, za katerega je to druga tekma, odkar se je vrnil po poškodbi, pa je v 24 minutah in pol dosegel 14 točk, skok in podajo. Phoenix, ki je doma še nepremagan, je tako vknjižil tretji poraz na četrtem gostovanju v sezoni.

Dragić je tokrat tekmo prvi začel kot član prve peterke. V zadnji četrtini je dobil udarec nad levim očesom, za kar je potreboval šivanje, a naj bi bil kljub temu nared za petkovo tekmo.

Udrih ni stopil na parket

New York Knicks so v Atlanti dosegli tretjo zmago v sezoni. Carmelo Anthony je za slavje nad domačimi Hawksi dosegel 25 točk, izkazal pa se je tudi Italijan Andrea Bargnani z 20 točkami in 11 skoki. Trener gostov tokrat Benu Udrihu ni namenil igralnega časa.

Polovični izplen pa je uspel ekipama iz Los Angelesa. Medtem ko so LA Clippers na domačem parketu premagali Oklahomo City Thunder, pri katerih je sicer blestel Kevin Durant s 33 točkami in desetimi podajam, so Lakersi izgubili v Denverju proti tamkajšnjim Nuggetsom s 111:99. Lakersi še vedno igrajo brez Kobeja Brynta in Steva Nasha, njihov najboljši strelec pa je bil tokrat Pau Gasol, ki je tako kot na drugi strani Timofej Mozgov dosegel 25 točk.