14 ogledov

Dragić prižgal rakete, verjetno prepozno

Rose Beaubois Chicago Bulls Dallas Mavericks NBA EPA
Goran Dragić je bil igralec tekme proti Golden State Warriors, kljub zmagi njegovih Houston Rockets pa končnica ni nič bližje (99:96). Utah Jazz so namreč po podaljšku premagali Orlando Magic (117:107) in so na osmem mestu v najboljšem položaju pred zaključkom rednega dela.

Houston Rockets in slovenski reprezentant Goran Dragić že nekaj časa nista več krojača lastne usode v bitki za zadnje mesto, ki še vodi v končnico. Teksačani kljub vsemu ne obupujejo in proti Golden State Warriors so z 18 točkami in sedmimi podajami Dragića končno uspeli prekiniti črni niz šestih zaporednih porazov, ki jih bo na koncu verjetno stal uvrstitve v "play-off".

"Potrebovali smo to zmago, da smo se znebili tistega slabega občutka," je po tekmi dejal Luis Scola, ki je ob prvem strelcu Courtneyju Leeju (20) prispeval 13 točk. "Zares, zares smo jo potrebovali." Rockets so tekmo začeli na desetem mestu zahodne konference, eno zmago za Utah Jazz in Phoenix Suns, s katerima se bodo do konca sezone borili za zadnjo vozovnico za vstop v končnico.

Dragić in soigralci so se takoj po tekmi pripravljali za odhod na gostovanje v Miami in lahko le nemočno spremljali, kako je Devin Harris v Salt Lake Cityju z 21 točkami in ključno blokado, s katerimi so Jazz izsilili podaljšek, na koncu prinesel veliko zmago moštvu iz Denverja proti Orlando Magic. Jazz so na prvi tekmi Orlanda brez operiranega Dwighta Howarda zaostajali že za 14 in 12 točk v tretji četrtini, a nato dosegli ključno zmago.

Phoenix v torek pri Utahu

Z izkupičkom 34-30 je Jazz zdaj prehitel Phoenix (33-31) na osmem mestu, saj so sonca že prej izgubila proti Denver Nuggets. Ključna bo kljub vsemu torkova medsebojna tekma v Salt Lake Cityju, prednost v medsebojnih dvobojih pa je v rokah Phoenixa. "Razmišljali smo o tekmah in možnostih na vseh teh šestih tekmah. Ni se nam izšlo. Moramo iti v Miami in zmagati, potem pa, upajmo, samo upajmo, bomo na koncu dneva še imeli možnosti," dodaja Scola.

Rakete so se mučile tudi s slabim Golden Statom, Dragić je 50 sekund pred koncem ukradel slabo podajo Richarda Jeffersona, Patrick Patterson pa je v zadnjem napadu skočil za Dragićevim zgrešenim metom in skozi obroč porinil zmagovito žogo.

Rose nazaj z zmago

Po novi v seriji poškodb se je v ekipo Chicago Bulls vrnil Derrick Rose, ki je izpustil že 26 tekem skrajšanega rednega dela sezone. Zvezdnik bikov še vedno čuti nekaj bolečin v desnem gležnju in nogi, in čeprav je še daleč od 100 % je pomagal domačim do zmage nad prvaki Dallas Mavericks (93:83), s čimer so se Bulls še približali osvojitvi prvega mesta v vzhodni konferenci. V nespektakularnih 32 minutah je Rose dosegel enajst točk in dodal še osem podaj.

Uspešen je bil tudi Beno Udrih v dresu Milwaukee Bucks, ki so prav tako doma gostili New Jersey Nets in zmagali (106:95). Junak tekme v dresu domačih je bil Brandon Jennings s 30 točkami, Udrih pa je sicer odigral 10 minut srečanja, a v tem času v statistiko vpisal zgolj dva zgrešena meta za dve in enega za tri točke. Tudi Milwaukeeju ne kaže dobro za končnico, saj so njegovi neposredni tekmeci na vzhodu Philadelphia 76'ers sinoči po podaljšku premagali Indiano Pacers, tako da zdaj za njimi tri tekme do konca zaostajajo za tri zmage.

Jennings je sicer za zmagovalce dosegel 30 točk, od tega je v odločilnem delu tekme trikrat zadel trojko. "Zadnje čase mi met za tri ni stekel. Na srečo so se stvari danes popravile in to mi vliva samozavest," je dejal Jennings.