9 ogledov

Dragić ne potrebuje Wada

goran dragić miami heat EPA
Slovenski košarkar Goran Dragić je bil v noči prvi strelec Miamija, ko je ta v gosteh s 93:86 premagal Boston Celtics.

Goran Dragić je prikazal eno boljših predstav, odkar se je iz Phoenixa preselil k Miami Heat. Slovenski organizator igre je odlično zapolnil vrzel ob odsotnosti Dwyana Wada in v 37 minutah dosegel 22 točk, sedem podaj in pet skokov za zmago s 93:86 pri neposrednem tekmecu za končnico Boston Celtics.

"Ko je eden izmed glavnih igralcev odsoten, ga moramo nadomestiti drugi. S takšno miselnostjo sem začel tekmo, saj sem vedel, da moram biti vodja te ekipe,'' je v izjavi za ameriške medije po tekmi dejal Dragić, ki je z vseh strani dobival pohvale.

Ljubljančana je pohvalil tudi trener vročice Erik Spoelstra: "Vsem drugim je dajal zgled in ritem igre, njegov zgled je bil odločilen, saj se je nepretrgoma zaganjal in lovil žogo. To je bržkone bilo odločilno. V zadnji četrtini je bilo precej grdo, vendar pa sta prav naša zavzetost pri lovljenju izgubljenih žog in dober skok prevesila tehtnico v našo korist."

Vročica je igrala tudi brez prvega centra Hassana Whitesida in Chrisa Andersona. Zoran Dragić ni dobil priložnosti za igro. Miami je trenutno na sedmem mestu vzhodne konference lige NBA ter ima s 33 zmagami in 38 porazi še možnosti za uvrstitev v izločilne boje.

Udrih kljub dobri predstavi izgubil

Memphis Grizzlies so z 89:111 izgubili proti Cleveland Cavaliers, dobro je igral tudi Beno Udrih, ki pa je za poraženo ekipo v 22 minutah dosegel 15 točk, dva skoka in podajo, s čimer je bil drugi strelec ekipe. Z 18 točkami je bil najbolj učinkovit Marc Gasol. V majici Clevelanda je Kyrie Irving dosegel 24 točk, Kevin Love 22 točk in 10 skokov, LeBron James 20 točk.