8 ogledov

Dragić prvi strelec ob porazu vročice

goran dragić miami heat EPA
Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na soboto gostovalo pri Washington Wizards in izgubilo s 97:99.

Prvi strelec Miamija Goran Dragić je v 29 minutah dosegel 18 točk, sedem podaj in pet ujetih žog. Miami je s porazom na lestvici vzhodne konference padel tik pod mesta, ki še vodijo v končnico. Z osmo Indiano si sicer vročica deli isto število 27 zmag in 34 porazov.

Najboljši slovenski košarkar je odlično igral do konca tretje tretjine, ko je po prodoru grdo padel na hrbet in staknil lažjo poškodbo. V nadaljevanju tekme se ni več vrnil na parket.

''Prvih nekaj nekaj sekund je najhujših. Hrbet se je zaskočil in nisem se mogel premikati. Ne vem. Upam, da bo čez noč bolje. Pomagal si bom z ledom, imam tudi tablete. Bomo videli jutri,'' je po tekmi dejal Dragić.

''Trener me je vprašal, če me potegne na klop, vendar sem hotel ostati na igrišču. Potem pa se je to zgodilo,'' je dodal 28-letnik.  Na vprašanje, kaj boli bolj - hrbet ali poraz - je Gogi odvrnil: ''Danes boli vse. Jutri je nova tekma. Upam, da bomo zmagali.''

Zoran na debiju drugi strelec moštva

Uspešnejši večer je za Zoranom Dragićem, ki ga je Miami do konca sezone poslalo v razvojno ligo k ekipi Sioux Falls Skyforce. Dragić je na prvi tekmi v ligi NBDL proti moštvu Grand Rapids Drive pri zmagi s 117:108 v 33 minutah prispeval 22 točk, štiri skoke in pet podaj, v statistiki pa je vknjižil tudi šest izgubljenih žog. Bil je drugi strelec svoje ekipe, eno točko več je dal Scotty Hopson.

Vrhunci tekme (Dragićev padec pri 0:58):

Igrala je tudi ekipa Memphis Grizzlies Bena Udriha in s 97:90 premagala Los Angeles Lakers. Udrih je igral devet minut, a se ni vpisal v statistiko. S 24 točkami je bil najboljši strelec med grizliji Zach Randolph.