40 ogledov

Dragić: Tako bi morali igrati proti vsem

goran dragić phoenix suns indiana pacers nba Reuters
Košarkarji Phoenix Suns so na domačem parketu presenetili najboljšo ekipo lige Indiano Pacers (124:100). Slovenski košarkar Goran Dragić je dosegel 21 točk.

Goran Dragić še naprej blesti v Ligi NBA. Davi se je s Phoenixom veselil zmage nad Indiano s 124:100; za ekipo iz Arizone je dosegel 21 točk, v statistiko pa je vpisal še tri podaje, uspešna skoka in tekmecem ukradel eno žogo. Beno Udrih ob porazu New Yorka proti Philadelphii s 106:110 ni igral.

Phoenix je tekmo v svoj prid odločil v drugi četrtini, ko je prednost gostiteljev narasla na 10 točk in več. Pri zmagovalcih je bil s 23 točkami najučinkovitejši Gerald Green, le eno manj od Dragića pa je dosegel Markieff Morris. Pri poražencih iz Indianapolisa je s 26 točkami izstopal Paul George. Sonca so se z zmago še utrdila na osmem mestu na zahodu in imajo pred zasledovalci že pomembne štiri zmage prednosti. Tokrat je bila zmaga še slajša, saj so ugnali vodilno ekipo lige, ki je pred tem nanizala pet zmag zapored. ''Tako bi morali igrati vsako tekmo. Tako bi morali igrati proti vsem, tudi če so zadnji na lestvici,'' je po tekmi dejal Dragić.

Knicksi izgubili brez Udriha, Durant blestel

V New Yorku je Evan Turner za Philadelphio dosegel kar 34 točk in 11 skokov, med Udrihovimi soigralci je bil z 28 točkami najboljši Carmelo Anthony. Še dve minuti pred koncem so gostje vodili le s 102:100, a so imeli v končnici mirnejše živce in so tik pred koncem vodili že s 110:103, Anthony pa je s trojko sekundo pred koncem poraz malo znižal.

Vnovič je blestel vodilni strelec lige Kevin Durant, ki je k zmagi Oklahome City pri San Antoniu s 111:105 dosegel kar 36 točk. Svojo prvo letošnjo zmago je vpisal tudi Milwaukee, ki je bil s 104:101 boljši od Detroita. Dallas je brez 35-letnega Dirka Nowitzkija izgubil v Torontu s 85:93.