10 ogledov

Dragić v prvi peterki, a nemočen

Goran Dragić je proti Knicksom pokazal eno najboljših letošnjih predstav. (Foto:
1/10
Ob odsotnosti Steva Nasha je Goran Dragić tekmo z Orlando Magic začel v prvi peterki in v 27 minutah zbral 10 točk in po štiri skoke in podaje. Phoenix Suns so izgubili 89:105. Vrhunce poglejte v videu.
Zgodba dneva v NBA je bil Greg Oden. Nesrečnik je vnovič predčasno končal sezono. Znova mora na operacijo kolena. Mnogo so mnenja, da prvi izbor nabora 2007 sploh ne bo več igral. Na dveh tekmah bodo Portland Trail Blazers tudi brez Brandona Roya. Prvo brez so preživeli: Denver Nuggets so premagali 86:83. Že 12. poraz pa so doživeli Los Angeles Clippers. Mlada in super nadarjena Eric Gordon in Blake Griffin nista dovolj. S 107:80 so bili boljši Indiana Pacers.

Phoenix Suns so izgubili še drugo tekmo v dveh dneh na Floridi. "Tole pač niso bile počitnice," se je kislo pošalil trener Alvin Gentry. Po Miami Heatih so jih premagali še Orlando Magic (skupno so izgubili za 43 točk). Dihati jim niso pustili od prve minute naprej. Steve Nash je zaradi poškodbe dimelj ostal na klopi in njegovo mesto je v prvi peterki prevzel Goran Dragić. Usoden je bil prav prvi polčas, ko je bilo napak v napadu absolutno preveč. Zaostanka 32 točk niso več nadoknadili. Dragić je tekmo končal z 10 točkami in s po štirimi skoki in podajami. "Vse v njihovi ekipi je osredotočeno na Nasha. Danes ga niso imeli in so bili zato v težavah," je izpostavil trener Magicov, Stan Van Gundy.

Najboljši igralec tekme v novem Amway Centru je bil s 15 točkami in 12 asistencami Jameer Nelson. Še več točk je dal Dwight Howard (20), imel pa je še 12 skokov. Še najsvetlejše sonce pri Phoenixu je bil Grant Hill, ki je tekmo končal z 21 točkami. Največje razočaranje pa prav gotovo Hedo Turkoglu, ki je v 28 minutah zgrešil vseh osem metov iz igre (od tega pet trojk). Je pa Hedo dobil topel pozdrav navijačev Magicov, potem ko jim je pred dvema letoma pomagal do finala. Z žvižgi in buji pa so pozdravili še enega nekdanjega igralca Hilla, saj je v šestih sezonah v Orlandu več presedel (zaradi poškodb) kot pa igral.