52 ogledov

Dragić vodil Unicajo do zmage v Istanbulu

Zoran Dragić anadoluf efes unicaja malaga evroliga top 16 EPA
Unicaja je po zaslugi Zorana Dragića na gostovanju v Istanbulu premagala Anadolu Efes (74:72). Slovenski reprezentant je bil s 17 točkami najboljši strelec tekme. CSKA je doma premagal Žalgiris (77:62), Real Madrid pa Galatasaray (89:84).

Unicaja Malaga je po napetem boju v Istanbulu, kjer je ponovno zablestel slovenski reprezentant Zoran Dragić, premagala Anadolu Efes (74:72).

Španska ekipa se je s tem pobrala po porazu v prvem krogu drugega dela Eurobasketa, medtem ko so Turki zabeležili drugi zaporedni poraz v tem stadiju tekmovanja. Ekipi sta se na tekmi kar 22-krat izmenjali v vodstvu, najboljši košarkar obračuna pa je bil ponovno mlajši od bratov Dragić, ki je dosegel 17 točk in šest skokov. ''Zokiju'' so izdatno pomagali še Ryan Toolson (16), Vladimir Štimac (11) in Fran Vazquez (10).

Pri Efesu se je s 15 točkami izkazal Scotty Hopson, Birkan Batuk je zabeležil osebni rekord (12), Duško Savinović pa je prispeval 11 točk. Efes je začel nekoliko počasneje in si prvo vodstvo priigral s košem Batuka pri rezultatu 15:13. Vazquez in Dragić sta Malago pred koncem prve čestrtine spet popeljala v vodstvo.

Gostje so ob polčasu vodili le za točko, Efes pa je pred začetkom zadnje četrtine povedel 59:54. A prednost petih točk ni zadostovala, saj je Malaga delni izid v zadnjih desetih minutah dobila z 20:13 in se veselila prve zmage v drugem delu tekmovanja. Toolson je z natančnimi meti izza črte za proste mete zadel za 70:68, gostje pa prednosti do konca niso več izpustili iz rok. Efes je imel v zaključku priložnot za izenačenje, vendar Kerem Gonlum ni našel poti skozi obroč.

CSKA boljši od Žalgirisa

Dvoboj med velikima rivalom, CSKA in Žalgirisom, so dobili ruski košarkarji, ki so doma zmagali s 77:62. CSKA ima po dveh tekmah na svojem računu popoln izkupiček točk, medtem ko Žalgiris ostaja brez zmage. Vitaly Frizdon je bil s 15 točkami najbolj učinkovit pri domači ekipi, Nenad Krstić jih je doal 12, Miloš Teodosić in Sonny Weems pa 11.

Litovci so zaostajali od začetka do konca tekme, največ težav pa so imeli v napadu, saj so izgubili kar 18 žog. Domači so v prvi četrtin povedli z 12:3, po desetih minutah pa je na semaforju pisalo 22:14, Izjemni Dentmon je goste obdržal v igri in pred polčasom znižal na 31:37. V tretji četrtini je prevzel Teodosić in CSKA je do konca samo še varno stopical v smeri druge zaporedne zmage.