8 ogledov

Dragić z Málago pisal zgodovino pri CSKA

Tomić Lampe Caja Laboral Regal Barcelona Evroliga Top 16
1/5
V četrtek zvečer se je začelo peto kolo Top 16 Evrolige. Regal Barcelona je z Erazmom Lorbkom na španskem derbiju premagala Cajo Laboral (90:79), na derbiju pa je igral tudi Boštjan Nachbar, ki je z Brose Baskets izgubil v Berlinu (82:63). Tekmo kola v Tel-Avivu dobil Olympiacos (78:77). Málaga je presenetila CSKA sredi Moskve (94:81).

Unicaja Málaga je v Moskvi presenetila CSKA in po treh zaporednih porazih prišla do prvega para točk, Rusi pa so izgubili prvič po devetih tekmah, kar je niz, ki so ga prinesli še iz skupinskega dela, ko so premagali tudi Regal Barcelono.

Ekipi Zorana Dragića, ki je k zmagi prispeval sedem točk, je uspel celo rekordni dosežek, saj CSKA na domači tekmi Evrolige še nikoli ni dobil 94 točk. Pri gostih je z 28 točkami (met za tri 6/12) blestel Marcus Williams

Zmage se je veselil tudi Saša Vujačič. Njegov Anadolu Efes je na izjemno tesni tekmi z malo koši premagal Žalgiris (56:52). Pred infarktno končnico je Efes vodil praktično celo tekmo, potem pa so gostje povedli. Duško Savanović je z dvema zaporednima trojkama prebudil Turke, Žalgiris pa je zapravil dva napada za izenačenje. To je bila že četrta zaporedna zmaga ze ekipo iz Istanbula.

Pao dosegel rekordno malo točk

Tudi v Atenah bi koše skorajda lahko preštevali na prste ene roke, na koncu pa se je velike zmage nad Panathinaikosom veselil Real Madrid, ki se je ob porau CSKA neporažen povzel na vrh skupine E (58:54).

Kraljevi klub si je odločilno prednost nabral z nizom 10:0 v zadnji četrtini, grške šampione pa so zadržali pri celo najmanjšem številu točk v zgodovini. Felipe Reyes je bil s 13 točkami prvi strelec obračuna v dvorani OAKA.

Gašper Vidmar je bil drugi strelec Bešiktaša, ki pa tudi na peti tekmi Top 16 ni uspel ustaviti naleta nepremagljive Montepaschi Siene (63:57). Slovenski reprezentant je v dobrih 25 minutah igre prispeval 14 točk in šest skokov.

Navarro za zgodovino: prek tri tisoč!

Barcelona Regal je na španskem derbiju prekinila izjemen niz Caje Laboral, ki se je končal pri 17 zaporednih zmagah, Katalonci pa so se s slovenskim reprezentantom Erazmom Lorbkom na vrhu lestvice skupine F izenačili z Baski. Lorbka (9 točk) je ob zelo dobri tekmi Blaugrane zasenčil Pete Mickeal (23).

Zgodovino je že v prvi četrtini spisal legendarni Juan Carlos Navarro, ki je postal prvi košarkar v zgodovini tekmovanja, ki je dosegel in presegel mejo 3.000 točk. V petem kolu Top 16 je bil na sporedu tudi nemški derbi, ki ga je prepričljivo dobila Alba, ki je premagala Brose Baskets. Pri gostih je bil najboljši strelec znova Boštjan Nachbar (15).

Evroliga, Top 16, 5. kolo:

Skupina E

Alba Berlin : Brose Baskets 82:63 (26:14, 10:20, 28:13, 18:16)
Djedović 20 točk, Idbihi 11, Morley in Wood 10; Nachbar 15, 2 skoka, 2 podaji in 1 ukradena žoga v 32 minutah

CSKA Moskva : Unicaja Málaga 81:94 (17:27, 26:20, 18:23, 20:24)
Krstić 23, Teodosić 17; Williams 28, Simon 14, ... Dragić 7 in 4 sk. v 15 min.

Anadolu Efes : Žalgiris Kaunas 56:52 (15:8, 12:15, 14:13, 15:16)
Vujačić 12 in 3 sk. v 20 min., Shipp 11, Savanović in Lucas 10; Darden in Kuzminskas 10

Panathinaikos : Real Madrid 54:58 (20:11, 17:16, 12:17, 5:14)
Bramos 11, Ukić, Tsartsaris in Schortsanitis 8; Reyes 13, Hettsheimeir 11, Fernández 8