30 ogledov

Dragićev Milano prekinil niz porazov

EA7 Milano Galatasaray Evroliga EPA
V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali pet tekem 18. kola.

V derbiju dna je EA7 Milano doma ugnal Galatasaray (92:87) in prekinil dolg niz porazov. Zoran Dragić je za Italijane igral malce manj kot 13 minut in v svojo statistiko vpisal štiri točke, dva skoka in eno asistenco.

Turki so v zadnji četrtini ublažili poraz in se precej približali, zaloga iz prvih treh četrtin, po tridesetih minutah je milanska ekipa vodila za enajst, pa je bila dovolj velika, da je zmaga ostala doma.

Velika zmaga Zvezde

Vodilni moskovski CSKA je na domačem parketu brez težav ugnal Brose Bamberg (85:64), pri katerem Aleksej Nikolić ni dobil priložnosti za igro. Rusi so že pred zadnjo četrtino vodili za 21 točk. Glavno domače orožje je bil Nando de Colo s 26 točkami in petimi asistencami.

Crvena zvezda je zabeležila še peto zaporedno zmago in z velikimi koraki stopa proti končnici. Tokrat so Beograjčani slavili pri telavivskem Maccabiju (67:71). Po izenačenem prvem polčasu so Izraelci v tretji četrtini občutno povedli, v zadnjih minutah pa so Srbi s čvrsto obrambo prišli do prestižne zmage.

Fenerbahçe se je v zamgoviti ritem vrnil z domačo zmago nad Panathinaikosom (84:63). Do odločilne prednosti so Turki prišli že v prvem polčasu, ki so ga dobili za 16 točk. Pri domačih je Luigi Datome dosegel 16, pri gostih pa Mike James 25 točk.

Anadolu Efes, ki ga je pred kratkim zapustil Alen Omić, je gostoval v Barceloni in v pomembnem obračunu za končnico doživel poraz (89:78). Katalonci, za katere je Petteri Koponen vpisal 20 točk, so pobegnili v tretji četrtini.