1 ogledov

Dragićev rekord kariere

Dragić je, kot kaže, v izjemni formi. (Foto: AFP)
1/7
Goran Dragić je dosegel nov slovenski rekord v ligi NBA. Z neverjetno predstavo proti Utahu je dosegel kar 32 točk, kar pa ni zadoščalo, da bi Phoenix v Salt Lake Cityju prišel do nove zmage.

Potem ko je Dragić že na sobotni tekmi proti Golden Statu dosegel 20 točk, je tokrat igral še bolje in se zaustavil pri 32 točkah. Ob odličnem metu (4-6 za dve, 6-7 za tri in 6-8 za ena) je bil prvi strelec košarkarjev Phoenixa. Prejšnji rekord je s 30 točkami držal košarkar Sacramenta Beno Udrih. Utah je po prvem polčasu zaostajal za 11 točk, a z odlično zadnjo četrtino na krilih Kirilenka prišel do nove zmage. Dragić je ob imenitni družbi LeBrona Jamesa in Dwyana Wada zaključil večer na prvem mestu strelcev ponedeljkovega dne.

Indiana maščevala poraz izpred nekaj dni

Indiana se je Philadelphii oddolžila za sobotni poraz, ko so Pacersi v Indianapolisu razočarali domače gledalce. Če jim ni uspelo na domačem parketu, pa so košarkarji Indiane tokrat slavil v Wachovia Centru v Philadelphii. S 26 točkami se je izkazal Danny Granger, precejšen delež k zmagi pa sta dodala še Dahntay Jones (18) in Brandon Rush (16).