21 ogledov

Dragiću proti prvakom naj akcija NBA

houston rockets dallas goran dragić
1/7
Goran Dragić se je znova izkazal. Tokrat je njegov Houston sicer izgubil proti prvakom iz Dallasa, le tri podaje pa so Ljubljančanu zmanjkale do dvojnega dvojčka. V videu: imenitni protinapad, ki je povzročil vrtoglavico Jasonu Kiddu in bil izbran za naj akcijo dneva v ligi!

Slovenski reprezentant Goran Dragić je, čeprav ima nekaj težav z gležnjem, v 38 minutah in štirih sekundah za Houston Rockets v severnoameriški košarkarski ligi NBA dosegel 17 točk, sedem podaj, štiri ukradene žoge in dva skoka, vendar mu na gostovanju s soigralci ni uspelo premagati moštva Dallas Mavericks.

V eni od akcij je v svojstvenem slogu potegnil v protinapad, vrhunsko preigral kultnega Jasona Kidda, za hrbtom podal Luisu Scolaju, ki je brez težav položil. Serija potez, ki je bila razglašena za najlepšo akcijo večera. Branilci naslova prvaka so bili boljši z 90:81, Dragić pa je bil prvi asistent in kradljivec žog tekme. Rockets so sicer že v prvi četrtini dosegli 30 točk, nato pa v celotnem drugem polčasu 32.

Dirk Nowitzki je dosegel 21 točk, vendar ni bil ključni mož tekme. Rezervisti gostiteljev so dosegli kar 48 točk, 15 skokov in 12 podaj, Rodrigue Beaubois (14), Brandan Wright (13) in Jason Terry (12) pa so dosegli dvomestno število točk. Terry je s sedmimi zaporednimi točkami tudi odločil tekmo. Dragić je bil drugi strelec gostov; boljši je bil le Luis Scola z 22 točkami in osmimi skoki.

Zmagala pa je druga ekipa, v kateri igra slovenski košarkar. Košarkarji Milwaukee Bucks so ugnali Atlanto Hawks s 108:101, Beno Udrih pa je za gostitelje v 15 minutah in 48 sekundah v statistiko vpisal štiri točke, pet podaj in en skok.