45 ogledov

Dragiću se je na klopi smejalo do ušes

goran dragić Profimedias
V noči na četrtek so se zmag v ligi NBA veselili vsi trije slovenski košarkarji. Najbolj razpoložen je bil Goran Dragić, ki je s svojo ekipo Miami Heat zabeležil deveto zaporedno zmago.

Slovenski košarkar ekipe Miami Heat Goran Dragić je bil v noči na četrtek znova dobro razpoložen. Vročica je ekipo Atlanta Hawks premagala s 116:93, Dragić pa je bil v 30 minutah igre prvi strelec Miamija, saj je dosegel 27 točk, k temu pa dodal še po pet skokov in podaj. Kent Bazemore je za Atlanto prispeval 14 točk.

''Zelo dobro smo začeli, še posebej v obrambi. Priigrali smo si veliko prednost. Naša igra je bila konstantna. Vsi so opravili svoj del naloge. V obrambi smo bili agresivni, napad je lepo tekel. To je rezultat,'' je povedal Dragić in dodal: ''Zdi se mi, da lahko odigramo karkoli. Lahko prodiramo, lahko mečemo z razdalje. Če imaš na voljo toliko različnih možnosti, je veliko lažje.''

Vročica, ki je pri 20 zmagah in 30 porazih, je zmagoviti niz podaljšala na devet tekem. ''Zelo je zabavno, vendar nas ne sme prevzeti. Zmagali smo devetič zapored, a ostati moramo ponižni in nadaljevati s trdim delom. Užival sem. Zadnjih sedem minut sem presedel na klopi. Lepo je bilo gledati fante, ki igrajo tako dobro,'' je še povedal slovenski košarkar.

Igrala je tudi ekipa Saše Vujačića New York Knicks in v gostujoči dvorani premagala Brooklyn Nets s 95:90. Vujačić je odigral 22 minut in v tem času dosegel 12 točk in dva skoka. Z 19 točkami je bil prvi strelec kratkohlačnikov Kristaps Porzingis.

Detroit Pistons so s 118:98 premagali New Orleans Pelicans. Beno Udrih za Detroit ni zaigral, Kentavious Caldwell Pope pa je bil prvi strelec zmagovalne ekipe, saj je dosegel 38 točk, k temu pa dodal še po štiri ujete žoge in podaje.