1400 ogledov

Dragiću solidnih 22 minut ob porazu z Bostonom

Goran Dragić Profimedia
Slovenski košarkar ni mogel preprečiti četrtega zaporednega poraza Brooklyn Nets.

Košarkarji Brooklyn Nets so na gostovanju v Bostonu izgubili s 120:126 in doživeli četrti poraz v nizu, vendar še naprej ostajajo med kandidati za uvrstitev v končnico lige NBA.

Goran Dragić, ki se je ekipi pridružil pred dvema tednoma, je v dobrih 22 minutah na parketu dosegel sedem točk ob metu 2:7. Temu je dodal šest skokov in eno podajo.

Prvi strelec Brooklyna je bil Kevin Durant s 37 točkami (met 12:21), junak zmage Boston Celtics, ki so dobili 18. od zadnjih dvajsetih tekem, pa je bil Jayson Tatum z rekordom sezone - 54 točkami (trojke 8:15).

"Res je veselje, tako kot igramo zdaj. Vsi si pomagamo in se zabavamo," je po odličnem večeru za ameriško televizijo povedal 24-letni Tatum, ki se je z ekipo veselil tretje zaporedne zmage.

Zmagovalca je dala končnica, saj je bil Brooklyn vodil še tri minute in pol pred konce, ko je za 111:110 zadel Seth Curry, Tatum pa je dosegel šest točk zaporedoma in domači prednosti niso več izpustili iz rok.

Trojni dvojček Jokića

Denver brez Vlatka Čančarja je po podaljšku s 138:130 premagal New Orleans in ostaja šesti na zahodu. Še enkrat več je blestel lanski MVP lige Srb Nikola Jokić s kar 46 točkami, 12 skoki in 11 podajami. Nazadnje je v ligi trojni dvojček ob več kot 40 doseženih koših pred 12 leti dosegel LeBron James. Aaron Gordon je k zmagi dodal 28 točk, za New Orleans je 38 točk dosegel Brandon Ingram.

Še v zadnji četrtini je New Orleans vodil z 99:89, ki je imel pred tem tudi 21 točk naskoka. Podaljšek je Denverju zagotovil prav Jokić, ki je v končnici četrte četrtine dosegel 15 od 17 točk za zmagovalce, tudi prosta meta tri sekunde pred koncem. Skupaj je v zadnjem delu Jokić dosegel kar 30 košev.

Derbi večera Milwaukeeju

Derbi večera so dobili branilci naslova Milwaukee Bucks, ki so s 132:122 premagali vodilno ekipo lige Phoenix. Ekipa iz Arizone je v 64. nastopu doživela 13. poraz v sezoni. Za prvake pa je bila to četrta zmaga zaporedoma, a obenem tretja v enem do derbijev. Danes so ugnali Phoenix, v sredo vodilno ekipo vzhoda Miami in v petek Chicago.

Z rekordnimi 44 točkami v sezoni je izstopal Khris Middleton, Giannis Antetokounmpo je 19 točkam dodal 13 skokov. Ob prvem gostovanju Phoenixa v Milwaukeeju po lanskem porazu v finalu, je bil v ekipi Suns s 30 koši najbolj razpoložen Deandre Ayton, a velja dodati, da v ekipi še vedno manjkata zvezdnika Chris Paul zaradi zlomljenega palca in Devin Booker zaradi okužbe s koronavirusom.

Krstni nastop Porzingisa

Presenečenje so pripravili Houston Rockets, ki so s 123:112 premagali Memphis. Dobro pa se je v novi sredini očitno znašel nekdanji soigralec Luke Dončića pri Washingtonu Kristaps Porzingis. Na prvi tekmi za novo ekipo je ob zmagi nad Indiana Pacers dosegel 25 točk in pet skokov.

Že danes nova tekma čaka Dallas, ki bo gostil Utah, Denver bo gostil Golden State. Brooklyn bo po prostem večeru gostoval pri Charlotte Hornets.