14 ogledov

Drama znova pripadla Panathinaikosu

Srečanje med Panathinaikosom in Barcelono je bilo znova napeto do smaega konca. Žurnal24 main
Tudi tretje četrtfinalno srečanje Evrolige med Barcelono in Panathinaikosom je epilog dobilo v zadnjih sekundah. Drugič zapored so bili srečnejši Grki. Pri Olympiacosu znova blestel Rašo Nesterović.

Branilec naslova v košarkarski Evroligi Barcelona je v torek na tretji tekmi četrtfinala v gosteh izgubila proti Panathinaikosu s 74:76. Grški košarkarji vodijo z 2:1 v zmagah. Katalonci pa so  zdaj v zelo slabem položaju za uvrstitev na zaključni turnir, ki ga bodo gostili prav oni. Srečanje med Grki in Španci je bilo tudi tokrat napeto do zadnjih sekund. Po štirih točkah Juana Carlosa Navarra se je Barcelona v 39. minuti približala na 69:70. Nato pa so odločali prosti meti. Domači oziroma Dimitris Diamantidis pa so bili bolj zbrani, kot Jaka Lakovič, ki je imel možnost znižati zaostanek, a se mu je v samem zaključku zatresla roka in zmaga je ostala v rokah domačih košarkarjev. Lakovič je bil s 13 točkami sicer drugi strelec svojega moštva, medtem ko je Erazem Lorbek tokrat zbral le eno točko.

Rašo ni bil dovolj
Siena je na domačem igrišču z 81:72 na tretji tekmi četrtfinala Evrolige premagala Olympiacos in v zmagah povedla z 2:1. Po pravi blamaži na prvi četrtfinalni tekmi Evrolige, ko je Olympiacos slavil s kar 89:41, so igralci Siene na naslednjih dveh zaigrali povsem drugače in bodo imeli v četrtek že prvo zaključno žogo za preboj na zaključni turnir (final four), ki ga bo gostila Barcelona. Italijani so na tretji tekmi, prvi pred domačimi gledalci, že na samem začetku zaigrali odločno in prvo četrtion dobili z 21:14. Grki so do polčasa prednost Siene praktično izničili (39:37). V tretji četrtini pa so igralci Olympiacosa znova nekoliko popustili, kar je Siena s pridom izkoristila in si do začetka zadnjega dela priigrala odločilno prednost (60:50). Zadnjo četrtino je Olympiacos sicer dobil (22:21), a je bilo to za zmago veliko premalo. Pri Grkih je bil med najboljšimi znova nekdanji kapetan slovenske reprezentance Rašo Nesterović, ki je bil s 16 točkami prvi strelec svojega moštva. Pri domačih je s 24 točkami blestel Marko Jarić.

Maccabi in Real potrebujeta le še zmago
Na preostalih dveh tekmah je Maccabi Tel Aviv z visoko razliko ugnal ekipo Caja Laboral (81:60) ter povedel z 2:1 v zmagah. Valencia pa je doma izgubila proti ekipi Real Madrid s 66:75. Slovenec Mirza Begić ni igral za Madrid, ki vodi 2:1 v zmagah.

Evroliga, četrtfinale, tretje tekme:

Montepaschi Siena
: Olympiacos 81:72 (21:14, 18:23, 21:13, 21:22) /2:1/
Jarić 24, Kaukenas in Lavrinovič 15; Nesterović 16, Spanoulis 15

Valencia Power Electronics : Real Madrid 66:75 (19:17, 15:14, 17:17, 15:27) /1:2/
Savanović 21, Martinez 11; Fischer 19, Tomić 15, Tucker 13, Begić ni stopil na parket

Panathinaikos : Regal Barcelona 76:74 (16:13, 17:16, 22:20, 21:25) /2:1/
Diamantidis 18, Nicholas 13, Batiste 12; Rubio 16, Lakovič 13, Anderson 12, Lorbek 1

Maccabi : Caja Laboral 81:60 (24:23, 17:7, 28:15, 12:15) /2:1/