17 ogledov

Dramatična končnica Olimpiji

Vlado Ilievski je ob koncu zelo mirno zadeval proste mete. (Foto: www.alesfevzer Žurnal24 main
Union Olimpija je bila v derbiju 7. kola Lige Telemach za prvaka proti Krki v Novem mestu že v izgubljenem položaju, a se je uspela rešiti in slaviti po podaljšku (88:85).
Helios do polnega izkupička
Domžalski Helios je z 80:73 v Trbovljah ugnal tamkajšnji PRO-TEK Zasavje. Za zmago Heliosa je najbolj zaslužen Alwin Snow z 21 točkami. Pri Zasavju pa se je še kako poznala odsotnost organizatorja igre Vladimirja Anzulovića. Po zmagi nad mestnim tekmecem Slovanom so do četrte zmage v ligi za prvaka prišli Parklji, ki so slavili s 87:81. Šentjur, ki je v prejšnjem kolu presenetljivo ugnal Olimpijo, je dobro formo potrdil z novo zmago proti Zlatorogu s 77:65.

Košarkarji Uniona Olimpije so se skozi šivankino uho izognili drugemu zaporednemu porazu v ligi Telemach in izgubi vodstva na razpredelnici. S košem Edina Bavčića v zadnji sekundi rednega dela so Ljubljančani izsilili podaljšek, v katerem se šokirani Novomeščani niso sestavili, saj jih je v mislih preganjalo dejstvo, da so v rednem delu zapravili težko prigarano vodstvo.

Težko je zapisati, da je zmaga Uniona Olimpije zaslužena, saj je Krka vodila večji del tekme, a hkrati si ekipa, ki v zadnjih minutah ne zna zadržati prednosti, zmage tudi ne zasluži. Za razliko od zadnjega medsebojnega dvoboja - v polfinalu pokala Spar v Novem mestu je Union Olimpija zmagala kar z 62:33 - je tokratna tekma upravičila naziv derbi kola. Krka je že v štartu pokazala, da si izjemno močno želi zmage, ki bi jo približala končnemu cilju sezone - uvrstitvi v ligo NLB. Na krilih Smiljana Paviča, ki je dobro izkoriščal primanjkljaj visokih igralcev pri Unionu Olimpiji, je Krka prevzela pobudo in vodila praktično celo tekmo.

Ljubljančani so prvič za trenutek povedli sredi prve četrtine, naslednjič pa šele v 27. minuti pri izidu 51:50. Novomeščani so na to vodstvo odgovorili z 58:52 in prednost držali vse do 35. minute, ko so Zmaji ponovno izenačili (69:69). A tudi tokrat je Krka hitro pobegnila, tako da je imela na začetku 38. minute šest točk naskoka (75:69). Toda tudi to ji ni zadostovalo za zmago, saj je Union Olimpija navkljub številnim napakam, predvsem Jake Klobučarja, prišla v položaj za izenačenje. Vlatko Ilievski je imel dve sekundi pred iztekom časa pri rezultatu 80:77 dva prosta meta; prvega je zadel, drugega pa namerno zgrešil. Žogo je ujel Edin Bavčić in jo ob zvoku sirene spravil skozi obroč za izenačenje na 80:80. V podaljšku je Union Olimpija prevzela pobudo, gostitelji in njihov trener Aleksandar Džikić, ki je ob koncu rednega dela povsem izgubil živce, pa so lahko le spremljali, kako so jim Ljubljančani speljali zmago, ki so jo že imeli v žepu. Union Olimpija bo tekmo naslednjega kola igrala v torek (Zlatorog), saj jo prihodnji konec tedna čaka zaključni turnir lige NLB v Zagrebu, Krka pa bo skušala v sredo zaceliti rane na gostovanju pri Geoplin Slovanu.