14 ogledov

Druga zmaga Olimpije, prvi poraz Krke

Zdovc je lahko zadovoljen s trenutno pripravljenostjo svojih fantov. (Boštjan Ta
1/11
Union Olimpija je v drugem kolu lige NLB po napeti bitki na težkem gostovanju v Zadru prišla še do druge zmage. Krka se je doma dobro upirala Cedeviti, a na koncu vendarle morala priznati premoč.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili drugo zmago v jubilejni deseti sezoni lige NLB. Po uvodnem uspehu v Stožicah proti novincu v regionalnem tekmovanju, Igokei, so tokrat v dvorani Krešimir Ćosić premagali Zadar z 72:66. Ljubljančani, ki so v Dalmacijo odpotovali z vsega desetimi igralci, saj tožbi Vlatka Ilievskega in Saša Ožbolta še vedno preprečujeta klubu, da bi registriral tudi preostalih šest članov, so igrali hrabro in vztrajno ter na koncu zasluženo zmagali. Obračun je bil do konca izjemno izenačen in negotov. Union Olimpija je imela tri minute pred koncem štiri točke naskoka (63:59), toda gostitelji so po trojki Marka Carja v zadnji minuti vstopili s košem prednosti (66:64). Ilievski je 21 sekund pred koncem izenačil rezultat, Zadar pa je imel zadnji napad za zmago. Žogo je izgubil že takoj po izvajanju, Ilievski je pohitel v napad in Mariu Dundoviću ni preostalo drugega, kot da ga z nešportno osebno napako zaustavi. Ilievski je zadel oba prosta meta za vodstvo zmajev, zmago pa sta nato s črte prostih metov potrdila še Damir Markota in Ožbolt.

Jure Zdovc je strnil naslednje misli: "Čestitam svojim igralcem za borbenost in zasluženo zmago, v katero smo verjeli že pred začetkom. Na parketu so moji igralci naredili vse, kar smo se dogovorili, prav vsi igralci so izpolnili moje zahteve in nimam razloga, da bi skrival svoje zadovoljstvo po tej tekmi."

Slovenski derbi!
V 3. kolu nas čaka slovenski derbi med Union Olimpijo in Krko v Stožicah. Tekma bo na sporedu v petek, 15. oktobra, v Tivoliju, Stožice so zasedene. Cena vstopnice je šest evrov.

Cedevita premočna za Krko
Košarkarji Krke so morali po uvodni zmagi na gostovanju pri Širokem Brijegu v drugem kolu priznati premoč zagrebški Cedeviti, ki je v dvorani Leon Štukelj zasluženo slavila z 81:77. Krka je vodila le na startu z 2:0, nato pa je vseh štirideset minut lovila tekmeca, se mu nekajkrat povsem približala, toda preobrata ji ni uspelo izvesti. Zaostanek desetih točk iz prve četrtine (20:10) je Krka skoraj izničila sredi druge (33:32), a nato znova zaostala in odšla na odmor s šestimi točkami minusa. Kar 50 prejetih točk v prvem polčasu je bilo mnogo preveč, zato je Krka v nadaljevanju moči usmerila v obrambo. Vseeno pa se razmerje moči na parketu ni spremenilo. Cedevita je imela v 34. minuti že 12 točk naskoka (75:63), toda tekma še ni bila odločena. Novomeščani, ki so trojke metali 1:16, so se približali na 75:72, kaj več pa jim izkušeni gostje iz Zagreba niso pustili.

Simon Petrov je po tekmi dejal: "Cedevita ni bila ekipa, ki se je ne bi dalo premagati. Priložnost smo zapravili predvsem v prvem polčasu, ko smo dobili veliko preveč košev, kar se nam doma ne bi smelo dogajati. V drugem polčasu smo se uspeli zbrati v obrambi, a nam je v napadu nekoliko šepalo. Žal nismo uspeli izkoristiti priložnosti, ki se nam je večkrat ponudila."