15 ogledov

Drugi poraz CSKA

1/12
V Olimpijini skupini D je ruski velikan CSKA tudi po drugem kolu brez zmage. Gašper Vidmar je s Fenerbahčejem premagal Cibono s 73:68. Do zmag tudi Nachbar, Klobučar, Lorbek in Lakovič. Nesterović izgubil.

Ruski CSKA se je že po dveh kolih Evrolige znašel v velikih težavah. Po porazu v prvem kolul proti Armani Jeans je CSKA klonil še na derbiju drugega kola proti Panathinaikosu. Obračun je bil v prvem delu povsem izenačen, moštvi sta na odmor odšli poravnani na 31. V drugem polčasu pa so Grki stopili na plin in si v tretji četrtini priigrali 11 točk naskoka, ki so jih nato v zadnji četrtini le še mirno zadržali in prišli do pomembne zmage. Pri zmagovalcih je bil najuspešnejši Drew Nicholas z 18 točkami, pri CSKA pa Jamont Gordon, ki je dosegel še dve točki več. Slovenski reprezentant Matjaž Smodiš je za Ruse dosegel devet točk. V skupini D je Efes Pilsen je prišel do prve zmage v Evroligi. To je Turkom na tekmi proti Valencii uspelo pred domačimi navijači. Na krilih Rakočevića in Thorntona so se varovanci trenerja Velimirja Perasovića prebudili v drugem polčasu in popolnoma deklasirali Špance, ki so vodili večji del prvega polčasa. Union Olimpija je v gosteh v Milanu prišla še do druge zmage.

Vidmar nasmejan iz Zagreba
Fenerbahče je v Zagrebu v dvorani Dražena Petrovića prišel še do druge zmage, potem ko je Cibono ugnal s 73:68. Izid je bil vseskozi zelo izenačen, nobena od ekip si ni priigrala večje prednosti, tako da so gledalci v hrvaški prestolnici vse do zadnje sirene spremljali napet obračun. Za zmago Fenerbahčeja ima največ zaslug Tarence Kinsey s 17 točkami. Slovenski reprezentant Gašper Vidmar je dosegel tri točke in štiri skoke, medtem ko je njegov nesojeni reprezentančni kolega Emir Preldžić v statistiko vpisal le eno izgubljeno žogo. Pri Ciboni je bil s 16 točkami najučinkovitejši Leon Radošević.

Uspešna tudi Erazem&Jaka ter Jaka, Rašo presenetljivo ne

Barcelona je gostovanje pri Choletu začela odlično in že po prvi četrtini povedla za 10 točk. A žilavi Francozi se niso predali in so postopoma zmanjševali zaostanek, ki je tri minute do konca dvoboja znašal le še tri točke! Toda izkušeni košarkarji Barcelone, pri kateri je tokrat blestel slovenski reprezentant Erazem Lorbek (19 točk), so vodstvo na koncu vendarle pretvorili v zmago (84:77).

Z zmago se lahko pohvali tudi srbski Partizan, ki je v zadnji četrtini v domači dvorani spreobrnil potek dvoboja in slavil z 72:68. Klobučar se ni proslavil (3 točke v osmih minutah).

Vloge favorita tokrat ni znal sprejeti Nesterovićev (9 točk v 22 minutah) Oylmpiacos, ki je presenetljivo izgubil na gostovanju pri Brose Basketsu. Bolje so se z vlogo favorita spoprijeli košarkarji Real Madrida, ki so z 68:56 ugnali Unicajo.

Evroliga, 2. kolo:

Skupina A:

Partizan
: Himki 72:68 (21:19, 15:18, 13:16, 23:16)
Jawai 15, Lafayette 14, Kecman 12, Klobučar 3 v osmih minutah; Langford 19, Planinić 16

Asseco Prokom : Caja Laboral 73:80 (15:20, 23:21, 16:21, 19:18)
Brown 19, Giddens 16; Barać 18, Teletović 17, Huertas 12

Maccabi : Žalgiris 86:70 (25:11, 22:16, 18:24, 21:19)
Schortsanitis 24, Hendrix 14, Eliyahu 12; Jankunas 17, Watson in Kalnietis 9, Begić 4, Ćapin 2

1. Caja Laboral 2-0, 2. Himki 1-1, 3. Maccabi 1-1, 4. Žalgiris 1-1, 5. Partizan 1-1, 6. Prokom 0-2.

Skupina B
:

Brose Baskets : Olympiacos 73:61 (16:16, 18:12, 16:19, 23:14)
Roberts 23, Hines 14, Gavel 11; Papaloukas 13, Spanoulis in Teodosić po 11m, Nesterović 9 v 22 minutah

Real Madrid : Unicaja 68:56 (17:18, 17:14, 19:11, 15:13)
Reyes 17, Rodriguez 14, Llull 13; Rodriguez 16, Tripković 10

Charleroi : Virtus Roma 55:64 (21:14, 10:16, 12:16, 12:18)
Mallet 14; Washington 20, Crosariol 16

Lestvica: 1. Virtus Roma 2-0, 2. Olympiacos 1-1, 3. Unicaja 1-1, 4. Real Madrid 1-1, 5. Brose Basket 1-1, 6. Spirou Charleroi 0-2.

Skupina C
:

Lietuvos Rytas : Montepaschi Siena 75:79 (21:15, 18:24, 19:21, 17:19)
Bjelica 18, Bajramović 14; Kaukenas 16, McCalebb 14, Lavrinovič 13

Cibona : Fenerbahče 68:73 (19:19, 21:23, 11:16, 17:15)
Kinsey 17, Ukić 14, Greer 11, Vidmar 3 v 16 minutah, Preldžić 0 v 4 minutah; Radošević 16, Bogdanović 15

Cholet Basket : Regal Barcelona 77:84 (14:24, 15:14, 22;20, 26:26)
Mejia 17, Robinson 16; Lorbek 19 + 5 skokov in 4 podaje v 27 minutah, Ndong 16, Navarro 16, Lakovič 0 v desetih minutah

1. Siena 2-0, 2. Fenerbahče 2-0, 3. Barcelona 2-0, 4. Cibona 0-2, 5. Lietuvos Rytas 0-2, 6. Cholet Basket 0-2.

Skupina D:

Efes Pilsen : Power Electronics Valencia 79:63 (14:16, 20:13, 23:16, 22:18)
Rakočević 20, Thornton 19, Tunceri 16, Nachbar je dosegel 11 točk v 22 minutah; Savanović 15, Lisčuk 12

Panathinaikos : CSKA Moskva 74:60 (15:14, 16:17, 27:16, 16:13)
Nicholas 18, Sato 17, Diamantidis 10; Gordon 20, Langdon in Smodiš 9

AJ Milano : Union Olimpija 72:76 (16:16, 24:16, 18:28, 14:16)
Jabber 13, Finley 12; Jagodnik in Ožbolt 19, Ilievski 12, Gregory 11

Lestvica: 1. Panathinaikos 2-0, 2. Union Olimpija 2-0, 3. Efes Pilsen 1-1, 4. Armani Jeans Milano 1-1, 5. CSKA Moskva 0-2, 6. Valencia 0-2.