23 ogledov

Durant "grmel" s 46 točkami, Miami trpel proti Celtics

James Green Miami Heat Boston Celtics liga NBA EPA
Kevin Durant je že štirikrat na zadnjih desetih tekmah dosegel vsaj 45 točk – zvezdnik Oklahome jih je tokrat zbral 46 in na derbiju večera povedel svoje moštvo mimo Portlanda (105:97).

V derbiju sinočnjega večera so košarkarji ekipe Oklahoma City Thunder doma premagali Portland Trail Blazers s 105:97 in se s tem prebili pred tokratne tekmece na lestvici zahodne konference, kjer sicer še naprej vodijo San Antonio Spurs

Oklahoma si je zmago priigrala z odlično končnico, kjer je med drugim vknjižila delni izid 15:0, zaostanek 90:95 pa so gostitelji pol minute pred koncem tekme uspeli spremeniti v vodstvo 105:95. Razpoložen je bil Kevin Durant, ki je prispeval kar enajst od omenjenih ključnih 15 točk, od tega je trikrat zadel za tri, njegov končni izkupiček pa je znašal 46 točk. Pri Portlandu je bil najboljši LaMarcus Aldridge z 29 koši in 16 skoki.

Tri minute pred koncem še vodili, nato pa ...

Prvaki lige Miami Heat so imeli kar nekaj dela z Boston Celtics, a so na koncu na svojem igrišču le zmagali s 93:86. Boston je tri minute pred koncem povedel s 86:84, ko je zabil Kris Humphries, a nato slednji do konca tekme ni več ogrozil nasprotnikovega koša. Miami je v tem zadnjem delu dosegel devet točk, sedem od teh jih je prispeval LeBron James, vse s prostimi meti, tekmo pa je končal pri 29 točkah. Humphries je tekmo končal s 14 točkami in 13 skoki.

Brooklyn Nets so nadaljevali uspešni niz, tokrat so premagali Orlando Magic (101:90). Prvi mož domačih je bil z 18 točkami Andray Blatche, Kyle O'Quinn jih je za Orlando prispeval 15. Visoko so doma izgubili igralci ekipe New Orleans Pelicans, ki so morali s 97:114 priznati premoč Sacramento Kings. S košem manj so klonili pri Utah Jazz, s 112:97 je bila boljša ekipa Minnesota Timberwolves.