11 ogledov

Durant prvake spravil v slabo voljo

Kevin Durant Žurnal24 main
Košarkarji Dallasa, ki so tudi aktulani prvaki lige NBA, v letošnji sezoni še naprej ostajajo brez zmage. Toktrat jih je s trojko v zadnji sekundi srečanja pokopala Kevin Durant. LA Lakers do druge zmage, Goran Dragić je s Houstonom na kolena spravil San Antonio.

Houston Rockets so zanesljivo premagali San Antonio Spurs s 105:85. V zmagoviti ekipi je blestel Kevin Martin s 25 točkami, njegov slovenski soigralec Goran Dragić pa je v slabih 21 minutah dosegel šest točk in tri podaje.

Luis Scola je za rakete prispeval 18 točk, domači trener Kevin McHale pa je lahko v zadnji četrtini odpočil celotno prvo peterko. V dresu San Antonia je bil z 22 točkami in 12 ujetimi žogami najučinkovitejši DeJuan Blair.

Oklahoma je ob zvoku sirene s 104:102 ugnala Dallas Mavericks, s trojko pa se je v zadnjih sekundah srečanja izkazal Kevin Durant. Slednji je skupno prispeval kar 30 točk, Oklahoma pa je v zadnjih 46 sekundah tekme uspela nadoknaditi zaostanek petih točk. Za teličke je bil z 29 točkami in desetimi ujetimi žogami najboljši Dirk Nowitzki.

Orlando doma ni imel večjih težav z New Jerseyjem, zmago je slavil s 94:78. Ryan Anderson je za zmagovalce prispeval 22 točk, Dwight Howard je h končnemu izkupičku prispeval 16 točk in 24 ujetih žog. To je bila zanj že 49. tekma, na kateri je ujel 20 ali več žog. V dresu mrežic je bil s 17 točkami najučinkovitejši novinec ekipe MarShon Brooks.

Portland Trail Blazers so s 111:102 premagali Denver Nuggets, Sacramento Kings so morali z 98:108 priznati poraz Chicago Bulls, Los Angeles Lakers pa so z 99:82 ugnali New York Knicks.