20 ogledov

Efes s trojkami pokončal Olimpijo

1/6
Union Olimpija je v Istanbulu proti Efes Pilsnu v 6. kolu Evrolige doživela drugi poraz. Boštjan Nachbar in soigralci se za zmago s 84:78 lahko zahvalijo predvsem nizu trojk v zadnji četrtini.

Košarkarji Uniona Olimpije so po dobri predstavi izgubili na gostovanju v Istanbulu. Ljubljančani so bili v igri za presenečenje vse do zadnjih pet minut tekme, ko je Efes Pilsen s serijo metov za tri točke odločil zmagovalca. Union Olimpija je tako doživela drugi poraz in bo ključno tekmo naslednjega kola proti milanskemu Armani Jeansu v Stožicah pričakala z izkupičkom 4-2.

Po dveh velikih razočaranjih na tekmah evrolige proti CSKA Moskvi in minuli konec tedna na gostovanju pri zagrebški Cedeviti so Ljubljančani tokrat prikazali boljšo predstavo, predvsem borbeno in z željo po uspehu. Že uvodne minute srečanja v dvorani Sinan Erdem so nakazale, da so košarkarji Uniona Olimpije razbremenjeni in razpoloženi. Skoraj do konca prve četrtine so ohranili ravnotežje z domačini, ki so zahvaljujoč dvema trojkama dobili prvi del igre s šestimi točkami prednosti.

Razliko so Turki v uvodnih minutah druge četrtine povišali na +9, tolikšna pa je bila njihova prednost tudi v 13. minuti (29:20), preden je Unionu Olimpiji stekel met za tri točke. Z dvema zaporednima trojkama Vlatka Ilievskega in Damirja Markote se je približala na 30:28, tik pred odmorom pa je prišla na 36:35.

A to je bil le uvod v še boljše nadaljevanje Uniona Olimpije. Efes Pilsen je potreboval več kot štiri minute za prvi koš v drugem polčasu, zeleno-beli pa so si v tem času priigrali pet točk naskoka (41:36). S čvrsto obrambo in razpoloženima Ilievskim ter Giorgijem Šermadinijem v napadu so Ljubljančani odbijali napade gostiteljev in prednost povišali na osem točk; 46:54 je bilo po trojki kapetana Gorana Jagodnika dobro minuto pred koncem tretjega dela igre, žal pa so zmaji prednost do zadnjega dela skoraj zapravili (54:52). Efes Pilsen je v zadnjem delu močno povečal pritisk v obrambi in posledično prisilil Union Olimpijo k številnim izgubljenim žogam. V treh četrtinah je imela le štiri, v zadnjih desetih minutah pa kar šest. Tako so domači košarkarji v 33. minuti izenačili rezultat (56:56), nato povedli s 66:60, v zadnjih petih minutah pa Union Olimpijo dotolkli z nizom trojk. Začel ga je Boštjan Nachbar z dvema zaporednima trojkama, nadaljevala pa Lawrence Roberts in Sinan Guler za 78:68 dve minuti in pol pred koncem. Efes Pilsen, ki je na koncu slavil s točko več, kot je izgubil v Stožicah, je tekmo zaključil s 57-odstotnim metom za tri točke ali 8:14.

"Igrali smo odlično tekmo, po začetnem zaostanku spreobrnili rezultat in prešli v vodstvo, a nam je na koncu malce zmanjkalo. Borili smo se, kot se spodobi. Na koncu pa so nas zmage stale napake v obrambi. V zadnjem napadu smo poskušali ubraniti prednost iz prve tekme v Ljubljani (pet točk, op. p.), a nam ni uspelo in to je edina črna pika na srečanju. Pokazali smo, da lahko igramo v gosteh, zdaj pa nas odločilne tekme čakajo v Ljubljani," je po koncu srečanja v Istanbulu dejal trener Olimpije Jure Zdovc.