20 ogledov

Elektra ostaja tik za Heliosom

Jeftič Omić Helios Zlatorog ABA
Kljub 16 točkam prvega strelca Jassonna Hannibala so košarkarji Zlatoroga Laškega na prvi tekmi 8. kola lige Telemach premagali Hopse Polzelo (66:53). Pred sredinimi in sobotnimi tekmami so se Laščani povzpeli na tretje mesto na lestvici. Šentjur je v dvorani Komunalnega centra proti Heliosu izsilil podaljšek, a je bilo to na koncu premalo za morebiten prvi poraz varovancev Zmaga Sagadina, ki ostajajo nepremagani (100:97). Elektra proti Slovanu do nove zmage.

Laščani so na Polzeli upravičili vlogo favorita in prišli do pete zmage, s katero so se vsaj začasno povzpeli na tretje mesto na lestvici. Zlatorog, ki je bil večino tekme v rahli prednosti, je Polzeljanom zadal peti poraz, odločitev o zmagovalcu pa je padla sredi zadnje četrtine. Najboljši strelec pri domačih je bil Jassonn Hannibal s 16 točkami (dodal je še 12 skokov), pri Zlatorogu pa je Jure Škifić dosegel 15 točk.

Ekipi sta bili večino prvega polčasa bolj ali manj izenačeni, Zlatorog je dvakrat povedel za pet točk (13:8 v sedmi in 24:19 v 14. minuti), vendar so domačini vselej znali izničiti prednost gostov. Za pet točk so Laščani povedli tudi takoj po začetku tretje četrtine, ko je Grega Mali s trojko poskrbel za 32:27, Škifič pa je v 23. minuti z novima dvema točkama prednost povišal na 36:29. Toda niti takrat Zlatorogu ni uspelo pobegniti. Domači so se hitro spet vrnili v igro in napovedali zanimiv razplet v zadnjih desetih minutah. Te so se bolje začele za goste, ki so ušli za osem točk po košu Luke Lapornika, isti igralec pa je slabih šest minut pred koncem z alley-oopom prednost svoje ekipe povišal na plus devet (57:48). Ko je Alen Omić 2:47 minute pred koncem zadel en prosti met za 58:48, je bil zmagovalec dokončno odločen.

Hopsi bodo tekmo naslednjega kroga igrali 9. decembra v gosteh proti Geoplinu Slovanu, Zlatorog pa bo 6. decembra gostil LTH Castings Mercator.

Šentjur izsilil podaljšek v Domžalah

Tekma moštev z vrha prvenstvene lestvice, Helios Domžale je bil pred tekmo s 14 točkami na vrhu, Šentjur z dvema točkama manj na tretjem mestu, je pomenila derbi v pravem pomenu besede. Šentjurčani so z odločno igro pod košema izsili podaljšek, vendar pa so Domžalčani igro obrnili sebi v prid in na domačem parketu vpisali osmo zmago v sezoni. Helios Domžale tako ostaja edino še neporaženo moštvo.

Domžalčani so pred glavnim odmorom zapadli v manjšo strelsko krizo, kar so v zaključnih trenutkih prvega polčasa dodobra izkoristili gostje in napolnili domači koš. Darnley Rarl Gay III je v izdihljajih polčasa zapravil trojko za znižanje zaostanka domačega moštva. Domžalčani so parket ob polčasu zapustili z 11 točkami zaostanka (34:45). Delni izid v drugi četrtini je sicer znašal kar 28:11 v korist gostov, potem ko so uvodno četrtino s 23:17 dobili domači košarkarji.

Po polčasu so Domžalčani pritisnili in z izredno tretjo četrtino, delni izid (27:14), vrnili v igro. V sila izenačeni končnici so pritisnili v obeh taborih. Šentjurčani se niso pustili tako zlahka in v Komunalnem centru šest sekund pred zvokom sirene izenačili na 85:85 s košem Travisa Williama Nelsona, potem ko je Gay zgrešil oba prosta meta. V podaljšku so pobudo znova prevzeli domači košarkarji ter zmagali s tremi koši razlike.

Helios bo v naslednjem krogu 6. decembra igral v gosteh na Ježici pri Parkljih, Šentjur pa bo 10. decembra gostil Rogaško Crystal.

Liga Telemach, 8. kolo:

Hopsi Polzela : Zlatorog Laško 53:66 (17:16, 27:29, 42:46)
Hannibal 16, Podvršnik 13; Škifič 15, L. Lapornik 13, Omić 9

Helios Domžale : Šentjur 100:97* (23:17, 34:45, 61:59, 85:85)
Gay in Prepelič 23, Pašalić 20; Držić 25, Rembert in Nelson 22
* - po podaljšku

Rogaška Crystal : Maribor Messer 85:76 (59:59, 40:39, 17:20)
Blesić 19, Tomič 14, Miljkovič in Strnad 13; Zolotić 17, Jovanović 16

LTH Castings Mercator : Parklji 90:79 (72:60, 52:36, 34:23)
Mihailovič 23, Čajič 19, Mahkovic 10; Luznar 25, Rizvić 22

Elektra Šoštanj : Geoplin Slovan 65:61 (47:43, 42:31, 23:19)
Nuhanović 16, Zagorc 14, Julević in Horvat 13; Djugum 21, Pajič 11

Ekipi sta bili večino prvega polčasa bolj ali manj izenačeni, Zlatorog je dvakrat povedel za pet točk (13:8 v sedmi in 24:19 v 14. minuti), vendar so domačini vselej znali izničiti prednost gostov. Za pet točk so Laščani povedli tudi takoj po začetku tretje četrtine, ko je Grega Mali s trojko poskrbel za 32:27, Škifič pa je v 23. minuti z novima dvema točkama prednost povišal na 36:29. Toda niti takrat Zlatorogu ni uspelo pobegniti. Domači so se hitro spet vrnili v igro in napovedali zanimiv razplet v zadnjih desetih minutah. Te so se bolje začele za goste, ki so ušli za osem točk po košu Luke Lapornika, isti igralec pa je slabih šest minut pred koncem z "alley-oopom" prednost svoje ekipe povišal na plus devet (57:48). Ko je Alen Omić 2:47 minute pred koncem zadel en prosti met za 58:48, je bil zmagovalec dokončno odločen.