19 ogledov

Elektra še naprej tik za Heliosom

Elektra Šoštanj KK Elektra
Elektra je v 11. kolu lige Telemach v gosteh s 83:73 ugnala Hopse in ohranila zmago zaostanka za vodilnim Heliosom.

Čeprav so Hopsi koledarsko leto zaključili z dvema zmagama v gosteh, v uvodnem nastopu v novem letu pred domačimi gledalci niso bili kos najboljši ekipi, ki nastopa samo v ligi Telemach. Hopsi so s šestim porazom zdrsnili pod petdesetodstotni izkupiček, Elektra pa se je z deveto zmago utrdila na drugem mestu z zmago zaostanka za vodilnim Heliosom.

Gostitelji se do konca tekme niso pobrali po uvodnem zaostanku 0:11. Prvi koš so dosegli šele po štirih minutah igre in nato vseskozi lovili zaostanek. Ob koncu prve četrtine so prišli na nekaj točk zaostanka, toda že v drugih desetih minutah so znova zaostali in na odmor odšli z minus 13. Elektra je narekovala igro tako s čvrsto obrambo kot s potrpežljivo igro v napadu, kjer sta za koše v prvi vrsti skrbela Mensud Julević (23 točk, met iz igre 8:11, indeks 25) in Tadej Horvat (21 točk, trojke 4:5). Ker sta imela slednja še pomoč organizatorja igre Žige Zagorca (12 točk, 8 podaj, 6 skokov) ter krilnega igralca Djordja Lelića (13 točk), jim domačini tudi v nadaljevanju niso ogrozili vodstva. Najboljši posameznik pri Hopsih je bil Dimitrij Sviridov s 16 točkami in 10 skoki.

Zmagi Maribora in Rogaške

Košarkarji Messerja iz Maribora so dosegli drugo zmago v gosteh v tej sezoni, skupno šesto, s katero bodo štirinajstdnevni premor do naslednje tekme pričakali na sredini lestvice s 50-odstotnim izkupičkom. Manj uspešno pa so leto 2012 odprli Ločani, ki so doživeli enajsti poraz, petega na domačem parketu, tako da s Parklji nadaljujejo bitko za obstanek v elitni druščini lige Telemach.

Rogaška Crystal je zasluženo vpisala peto prvenstveno zmago. V Ljubljani je proti Parkljem, ki so z eno samo zmago povsem na repu lestvice, vodila praktično celo tekmo, prednost je znašala tudi že 19 točk, toda dokončno jo je v svoj prid odločila šele v zadnjih minutah.