33 ogledov

Elektra skočila na prvo mesto

Elektra Šoštanj KK Elektra
Košarkarji Elektre so se po 12. kolu in tekmi več kot Helios zavihteli na prvo mesto lige Telemach (81:57). Šentjur je v Ljubljani premagal Geoplin Slovan s 97:75. Zlatorog je v domači dvorani Tri lilije premagal Parklje in dobil prvo tekmo kola s 93:64.

Košarkarji Elektre so proti LTH Castings Mercatorju zanesljivo upravičili vlogo favorita in zabeležili jubilejno deseto zmago. Ločani, ki ostajajo na repu razpredelnice, so bili enakovreden tekmec le v prvih desetih minutah, nato pa so Šoštanjčani uveljavili kakovost, daljšo klop ter domače igrišče in že do velikega odmora rešili večino dvomov o zmagovalcu.

Domači strateg Gašper Potočnik je lahko v drugem polčasu v miru spremljal, kako njegovi varovanci polnijo koš tekmeca - kar pet jih je imelo dvomestno število točk, medtem ko se imel njegov kolega na drugi strani Luka Bassin veliko ožji nabor razigranih košarkarjev. Najvišji indeks na tekmi je imel Sanel Bajramlić (21), ki je ob 16 točkah ujel 8 odbitih žog. Žiga Zagorc je dosegel 13 točk in imel 5 podaj, Tadej Horvat je vseh 12 točk dosegel izza črte 6,75 (4:6), Djordje Lelić in Salih Nuhanović pa sta zbrala po deset točk. Pri gostih je bil najbolj učinkovit prvi strelec moštva Blaž Mahkovic, ki pa je s 13 točkami (8 skokov) za točko zaostal za svojim povprečjem v ligi Telemach.

Domača kapitulacija Slovana

Košarkarji Šentjurja so upravičili vlogo rahlega favorita in s Kodeljevega odnesli poln plen. Zabeležili so osmo zmago v sezoni, s katero so se utrdili na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice. Do uspeha po skoraj tritedenskem premoru so prišli brez težav, saj je bil izid 4:3 na začetku tekme edino vodstvo gostiteljev, ki so bili nato ves čas v zaostanku, večji del tekme večjem od 15 točk.

Laško ostalo zaprto za Parklje

Laščani so vpisali še osmo zmago v ligi Telemach. Potem ko so jih v prvi četrtini zadnjeuvrščeni Parklji, ki ostajajo pri eni zmagi, še namučili, pa so favorizirani igralci iz Laškega nato strnili svoje vrste in brez težav dobili novi točki. Pri gostiteljih je bil najboljši posameznik Alen Omić z 20 točkami in osmimi skoki, pri gostih pa Esmir Rizvić z 18 točkami in kar 16 skoki.

Po presenetljivo izenačeni prvi četrtini, ki so jo Parklji celo dobili, so se Laščani v preostalem delu igre le zbrali. Svoj pohod proti novi zmagi so začeli z delnim izidom 10:0 ob koncu prve in začetku druge četrtine, s čimer so prešli v vodstvo s 30:23. Od tistega trenutka dalje se je tekma nagibala le še na eno – domačo – stran. Prednost Zlatoroga je rasla iz minute v minuto, v 23. minuti je prvič znašala 20 točk (54:34), tri minute zatem pa je bilo že 58:36, s čimer je bila tekma tudi dokončno odločena. Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost. Zlatorog bo v 13. kolu v torek, 17. januarja, gostil Rogaško Crystal, Parklji pa bodo 21. januarja gostili Geoplin Slovan.