48 ogledov

Epsko: Warriors prigarali 24. zmago!

golden state warriors EPA
Aktualni prvaki lige NBA Golden State Warriors po 24 odigranih tekmah še naprej ne poznajo poraza. Tokrat so potrebovali dva podaljška za zmago nad Boston Celtics.

Moštvo Golden State Warriors je v severnoameriški košarkarski ligi NBA vpisalo še 24. zaporedno zmago za nadaljevanje rekordnega niza ter najboljšega uvoda v sezono brez porazov. Za zadnjo zmago pa so se morali res potruditi, saj so v Bostonu slavili šele po drugem podaljšku s 124:119.

V ospredju, kljub slabemu metu iz igre 9-27, je bil znova Stephen Curry z 38 točkami, 11 skoki in osmimi podajami.

Upoštevajoč še zmage ob koncu rednega dela minule sezone, so bojevniki, branilci naslova prvakov lige NBA, vpisali že 28. zmago po vrsti v rednem delu sezone, s čimer so se prebili na drugo mesto na večni lestvici. Boljši niz, s 33. zaporednimi zmagami, so imeli v sezoni 1971/72 le Los Angeles Lakers.

Na parket sta stopila tudi Slovenca Goran Dragić in Beno Udrih, a sta skupaj s svojim moštvom Miami Heat doživela poraz v gosteh v Indianapolisu, kjer je bilo s 96:83 boljše moštvo Indiana Pacers.

Dragić je odigral 31 minut in prispeval le pet točk, met iz igre 2-5, pet skokov, sedem podaj, ukradeno žogo, ob petih izgubljenih žogah. Udrih je v 14 minutah igre dal dve točki, met iz igre 1-2, dva skoka, asistenco, ukradeno žogo, ob dveh izgubljenih žogah. Prvi strelec Miamija je bil Chris Bosh s 23 točkami in desetimi skoki. Košarkarji Miamija so izgubili kar 19 žog, sedem več od domačega moštva.

Miami je s tretjim zaporednim porazom (12-9) zdrsnil na sedmo mesto v razvrstitvi vzhodne konference.

Cleveland Cavaliers, ob 25 točkah LeBrona Jamesa, je s 111:76 še dvanajstič po vrsti premagal Orlando Magic. Košarkarji Charlotte Hornets so na krilih 33 točk Kembe Walkerja in 20 točk Francoza Nicholasa Batuma s 123:99 odpravili Memphis Grizzlies za četrto zaporedno zmago.

Ekipa Oklahoma City Thunder je bila boljša od Utah Jazz (94:90). Najbolj razpoložen gromovnik je bil Russell Westbrook (24 točk), dober je bil tudi Kevin Durant (21 točk), ki je zadel odločilno trojko 66 sekund pred koncem za vodstvo 90:87, ter nato še koš 11 sekund in dva prosta meta dve sekundi pred zvokom sirene.

Liga NBA, izidi:

Indiana Pacers : Miami Heat 96:83
Dragić: 5 točk, 5 skokov, 7 podaj v 31 minutah; Udrih: 2 točki, 2 skoka, 1 podaja v 14 minutah

Orlando Magic : Cleveland Cavaliers 76:111
Philadelphia 76ers : Detroit Pistons 95:107
Boston Celtics : Golden State Warriors 119:124*
Toronto Raptors : Milwaukee Bucks 90:83
Memphis Grizzlies : Charlotte Hornets 99:123
New Orleans Pelicans : Washington Wizards 107:105
Denver Nuggets : Minnesota Timberwolves 111:108
Utah Jazz : Oklahoma City Thunder 90:94