18 ogledov

Festival trojk za strelski rekord sezone

Goran Dragić Reuters
Phoenix Suns so na domačem parketu premagali Dallas Mavericks. Goran Dragić je vpisal 13 točk. Memphis Grizlies so na gostovanju v velikem jabolku premagali New York Knicks. Beno Udrih je za kratkohlačnike dosegel štiri točke.

Ekipa Phoenix Suns je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Dallas Mavericks s 123:108, za zmagovito zasedbo pa je slovenski zvezdnik Goran Dragić v prvi peterki v 33. minutah dosegel 13 točk, šest skokov, pet podaj in dve ukradeni žogi. ''Če si delimo žogo, vsi pridobimo na samozavesti,'' je povedal Dragić in dodal: ''Strelsko smo razpoloženi. Zelo je zabavno tako igrati. Vsi imamo enak cilj, in ko igramo tako, nas je zelo težko ustaviti.''

Ekipa Memphis Grizzlies je na gostovanju premagala New York Knicks s 95:87. V domači zasedbi je slovenski košarkar Beno Udrih igral v prvi peterki in v 31. minutah zbral štiri točke in šest podaj.

Sonca priredila festival trojk: 15/30

Dragić je odločilni mož ekipe, saj s svojo hitrostjo narekuje ritem igre soigralcem. O tem, kako hiter je, priča tudi podatek, da je po zabijanju Brandana Wrighta (19 točk) 3,9 sekunde pred koncem polčasa le dve sekundi pozneje s polaganjem zaključil drugo četrtino.

V ekipi Phoenixa, ki je dosegla strelski rekord sezone, sta bila najučinkovitejša Eric Bledsoe, ki je 25 točk zadel iz zgolj 12 poskusov, in Gerald Green (22), pri gostih pa je bil prvi strelec Nemec Dirk Nowitzki (21). Sunsi so zadeli kar 15 od 30 poskusov za tri točke in so na osemnajsti zaporedni tekmi dosegli najmanj sedem trojk. Toliko so jih na tekmi z Dallasom dosegli zgolj v prvi četrtini, ko so zgrešili le tri poskuse izza črte.

"Naš napadalni učinek je bil na tej tekmi najboljši v sezoni," je bil kratek trener domačih Jeff Hornacek. Gostitelji, trenutno šesta ekipa zahodnega dela lige, so že na začetku dvoboja dvakrat povedli s 15 točkami prednosti (33:18 in 36:21) ter praktično odločili dvoboj. V festival trojk domačih so se vključili tudi navijači, saj si je eden izmed njih z zadetim metom med polčasom prislužil 7777 dolarjev.

Grom pustošil po San Antoniu

Russell Westbrook je bil z 31 točkami in osmimi podajami prvi mož ekipe Oklahoma City Thunder, ki je na gostovanju s 113:100 premagala San Antonio Spurs in po dvoboju zadnjih dveh prvakov zahodnega dela lige ostala najboljša med vsemi moštvi v tej sezoni. Reggie Jackson je dodal 21 točk, Serge Ibaka pa po 14 točk in skokov. Igralci Portland Trail Blazers so s 110:107 odpravili New Orleans Pelicans in so trenutno drugi v ligi.