16 ogledov

Fisher ne bo konkurent Dragića

Dragić Oklahoma City Thunder Houston Rockets liga NBA EPA
Organizator igre Derek Fisher ne bo predstavljal konkurence Goranu Dragiću, saj je s Houstonom dosegel prekinitev pogodbe. Rakete so sicer izgubile proti Gogijevemu bivšemu klubu Phoenixu. Več kmalu.

"Po dolgih pogovorih in po tem, ko je Houston izrazil jasno željo, da bi Derek igral zanj v tej in naslednji sezoni, sta strani sklenili prekinitev pogodbe," je zapisal zastopnik Dereka Fisherja Jamie Wior. Organizator igre je pred dnevi prišel iz LA Lakers, s katerimi je osvojil pet naslovov NBA prvaka, a si kasneje očitno premislil.

Sinočnjega poraza Houstona s 86:99 proti Phoenixu ni mogel preprečiti niti slovenski reprezentant Goran Dragić, ki je znova blestel in v statistiko vpisal 16 točk, osem podaj, štiri ukradene žoge in dva skoka. Pri gostih iz Teksasa je bil z 18 točkami najboljši Luis Scola, za gostitelje iz Arizone, ti so ob polčasu vodili že z 52:36, pa je 25 točk dosegel Michael Redd.

Dwyane Wade je 14 od svojih 31 točk nanizal v zadnji četrtini, LeBron James se je izkazal s 14 točkami, 12 skoki, sedmimi podajami in petimi ukradenimi žogami, Chris Bosh pa je dodal 23 točk za 13. zaporedno domačo zmago Miamija. Dwight Howard je končal z 18 točkami in 11 skoki za Orlando. Ekipi sta tako dobili po dve domači tekmi v medsebojnih obračunih sezone. Za Oklahomo je Russell Westbrook dosegel 28 točk, Kevin Durant pa ob sedmih skokih in šestih podajah dve manj. Po petkovem domačem porazu s San Antoniom je Oklahoma takoj vzpostavila za to sezono običajno razmerje sil na svojem parketu.