Francozi prizemljili domačine

Pau Gasol
1/15
Reuters
V ponovitvi finala zadnjega evropskega prvenstva na Poljskem so Španci v 2. kolu drugega dela skupine F znova ugnali Srbe (84:59) in se že uvrstili v četrtfinale EP. Po zmagi proti Turkom na uvrstitev med najboljših osem še vedno računajo tudi Nemci (73:67). V zadnji tekmi dneva so Francozi s 73:67 ugnali domačine.

Litovska košarkarska reprezentanca je na tekmi proti Franciji izpustila priložnost, da bi si že v petek priigrala četrtfinale evropskega prvenstva. Galski petelini so ostali neporaženi, saj so gostitelje Eurobasketa premagali s 73:67 (34:28) in si tako že zagotovili eno od prvih dveh mest v skupini E. Francijo je do zmage z odličnim metanjem v zadnji četrtini popeljal Nando de Colo, ki je skupno zbral 21 točk, NBA-jevec Tony Parker pa jih je dodal 19. Pri Litvi sta se strelsko najbolj izkazala Simas Jasaitis s 13 in Jonas Valančiunas z 12 točkami.

Francija je tako prva na lestvici v skupini z maksimalnimi osmimi točkami in se bo za prvo mesto skupine v nedeljo udarila s Španijo, medtem ko je Litva z razmerjem v zmagah in porazih 2:2 tretja na lestvici in bo v zadnjem kolu o nadaljnji usodi odločala na dvoboju proti Nemčiji.

Nowitzki & Co. ostajajo v igri za četrtfinale

Nemški košarkarji so na v tekmi 2. kola skupine F v Vilniusu premagali Turčijo s 73:67. Nemci so na ta način še ohranili možnosti za uvrstitev v četrtfinale, kamor sta se iz te skupine že uvrstili Španija in Francija. Tokrat so Nemci slabo začeli in proti svetovnim podprvakom ob polčasu zaostajali. Toda v drugem polčasu so varovanci Dirka Bauermanna le stopili na plin in pod vodstvom zvezdnika Dirka Nowitzkega (19 točk) ter tokrat še za točko bolj razpoloženega Chrisa Kamana prišli do končne zmage. Pri Turčiji je Ömer Asik na koncu prav tako zbral 20 točk, nesojeni slovenski reprezentant Emir Preldžić jih je dodal sedem.

Španci pohodili Srbe

Nna petkovi uvodni tekmi drugega dela EP v skupini F v Vilniusu je Španija premagala Srbijo s 84:59 in si že zagotovila nastop v četrtfinalu, tako kot Francija. Španci so doslej na EP izgubili le tekmo v prvem delu proti Turčiji, v drugem pa dosegli drugo zmago zapored. Tako kot proti Nemčiji sta bila v osrednjih vlogah brata Gasol. Pau je Srbiji nasul 26 točk in dodal osem skokov, Marc pa je končal z dvojnim dvojčkom z 20 točkami in desetimi skoki. Srbi so slabo metali za tri točke (4-16), saj so zgrešili vseh zadnjih devet poskusov na tekmi. Duško Savanović in Nenad Krstić pa sta bila z 11 oziroma 12 točkami edina, ki sta pri Srbiji presegla mejo desetih točk.