46 ogledov

Genialen trik na ženski košarkarski tekmi

Duke Louisville Youtube
Na eni od tekem ameriške ženske univerzitetne lige so gledalci videli izjemno akcijo.

V okviru ženske študentske lige NCAA sta se pred nekaj dnevi pomerili ekipi univerz Duke in Louisville. Dva slovita košarkarska programa sta poskrbela za izenačeno srečanje, toda bolj kot rezultat je odmevala ena akcija na začetku tretje četrtine.

Košarkarice Louisvilla, ki so na začetku drugega polčasa dobile žogo, so se namreč postavile pod svoj koš in s tem povsem zmedle nasprotnice (ponavadi se napadalna ekipa na začetku določenega dela igre postavi pod koš tekmecev).

Ko je igralka Briahanna Jackson dobila žogo in krenila na drugo stran igrišča, je večina tako mislila, da bo dosegla avtokoš. A Jacksonova je dobro vedela, kaj počne in po polaganju so prevaro uvideli tudi pri Duku.

Srečanje je Duke sicer dobil (58:55), toda trener Louisvilla Jeff Walz je zaradi omenjene akcije požel kup pohval.