5 ogledov

Gogi nemočen proti Heatom

Carlos Arroyo in Steve Nash i
1/10
Goran Dragić je igral proti Miami Heatom in doživel poraz 83:95. Dal je le točko, LeBron James kar 36. Medtem je bil Beno Udrih najboljši strelec Kingsov (17), ki so vnovič izgubili.

Miami Heat so se ogreli za veliko božični spopad z Los Angeles Lakers. V noči na petek so v gosteh s 95:83 premagali Phoenix Suns in to brez Dwyana Wada, ki je zaradi težave s kolenom tekmo presedel. LeBron James je dal 36 točk, Chris Bosh pa je imel dvojnega dvojčka. Na drugi strani je tekmo kariere odigral Jared Dudley. Imel je 33 točk in 12 skokov, a njegova visoka vloga (41 minut) ne bo več dolgo trajala. Novinec v ekipi Vince Carter ne bo šel na operacijo kolena in bo bržkone že na naslednji tekmi Dudleyja izrinil iz prve peterke. Slovenski reprezentant Goran Dragić proti trdni obrambi Vročice ni mogel veliko. V 16 minutah na parketu je zadel le en prosti met (iz igre je zgrešil vse štiri mete) in imel le eno podajo.

Na božični večer v NBA ne igrajo, nato pa 25. 12. sledi tako težko pričakovan dvoboj med Lakers in Heati. Po srednjeevropskem času ob 23. uri. To bo tudi sicer noro zanimiv dan v ligi: ob 18. uri Knicks gostijo Bulls, ob 20.30 Celtics igrajo z Magici, ob 2. uri Nuggets s Thunderjem in ob 4.30 Trail Blazers z Warriors.

Za Suns je bil to 15. poraz, še sedem več pa jih ima Beno Udrih in njegovi Sacramento Kings.  Ob četrtkovem porazu 79:84 z Milwaukee Bucks je bil slovenski košarkar edina svetla točka svoje ekipe (17 točk, sedem skokov in pet asistenc). Tyreke Evans je zadel le dva od 13 metov iz igre, problematični DeMarcus Causins je igral le 13 minut. Milwaukeeju se odsotnost poškodovanega prvega organizatorja igre, Brandona Jenningsa, ne pozna, saj je mali Earl Boykins vskočil z odliko (19 točk).

Prenovljeni Orlando Magic so prvič pokazali, da z novinci v ekipi lahko ciljajo na sam vrh. Gilbert Arenas je imel 14 točk in devet asistenc, Jason Richardson 15 točk in Hedo Turkoglu 11. Kot vselej niso manjkale točke in skoki Dwighta Howarda (29 točk in 14 skokov). Za svojo 17. zmago so vzeli skalp eni od štirih najbolj vročih ekip zadnjih nekaj tednov, San Antonio Spursom (123:101). "Za ekipo, ki še ni veliko trenirala skupaj, je velik dosežek, da je na tak način pokazala, koliko talenta ima. Čez mesec dni pa bomo zares nevarni," je strnil Arenas.