23 ogledov

Gogi rakete popeljal do nove zmage

houston rockets goran dragić EPA
Goran Dragić je z novo odlično predstavo (15 točk, devet podaj) Houston Rockets popeljal do zmage na gostovanju proti Sacramentu. Rakete so zdaj že na šestem mestu zahodne konference.

Slovenski košarkar Goran Dragić je sinoči na tekmi severnoameriške lige NBA s svojo ekipo Houston Rockets gostoval v Sacramentu. Rakete so zmagale s 104:87, Dragić je k uspehu prispeval 15 točk, do dvojnega dvojčka pa mu je zmanjkala le ena podaja, dodal pa je še štiri skoke.

Dragić je bil z devetimi podajami najboljši v tej prvini, s točkami pa se je izkazal Courtney Lee, od 25 jih je 19 dosegel že v prvem polčasu. Chase Budinger je tako kot Dragić za tretjo zaporedno zmago raket prispeval 15 točk.

Najboljša ekipa lige Chicago je tokrat klonil v New Yorku. Tekmo je odločil šele podaljšek, blestel pa je Carmelo Anthony. Zvezdnik domače ekipe je tekmecem nasul kar 43 točk, največ v sezoni, med drugim tudi odločilno trojko osem sekund pred koncem, ki je zapečatila usodo bikov. Tudi gostje so imeli enega zelo razpoloženega igralca, vendar je bilo 29 točk Derricka Rosa na koncu vseeno premalo za uspeh. Chicago je sicer sredi tekme zaostajal že za 21 točk, pa v zadnji četrtini povedel za 10, na koncu pa so se gostom zatresle roke, saj so v zadnjih 34 sekundah rednega dela zgrešili štiri proste mete in zapravili zmago.

Miami, prvi zasledovalec Chicaga v vzhodni konferenci, ni imel težav z Detroitom, čeprav je igral brez rahlo poškodovanega Dwayna Wada. Najbolj razpoložen pa je bil LeBron James s 26 točkami. James Jones je vseh 18 točk dosegel s trojkami.

Po podaljšku se je končal tudi dvoboj v Newarku. Zmagali so domači New Jersey Nets, junak tekme s Clevelandom pa je bil Gerald Green z 32 točkami in odločilnima košema, trojko v rednem delu ter zabijanjem v podaljšku. Anthony Morrow je dodal 24 točk, pri poražencih pa ni bilo dovolj niti 34 točk Antawna Jamisona, kar je sicer njegov dosežek sezone.

Oklahoma je za zmago proti Torontu izkoristila popoln mrk gostov, saj so domači po izidu 58:55 dosegli 12 zaporednih točk v tretji in 12 v zadnji četrtini, delni izid 24:0 pa je na koncu zagotovil gladko zmago. San Antonio je zmagal na 11. tekmi zapored, Tony Parker z 28 in Manu Ginobili s 23 točkami sta bila režiserja uspeha proti Utahu.

Liga NBA:

Sacramento Kings : Houston Rockets 87:104
Williams 21, Fredette 17; Lee 25, Dragić 15, 9 podaj, 4 skoki v 34 minutah, Scola 13

New York Knicks : Chicago Bulls 100:99 - po podaljšku