18 ogledov

Gogijevih 17 točk brez učinka

Goran Dragić je proti Knicksom pokazal eno najboljših letošnjih predstav. (Foto: Žurnal24 main
Goran Dragić je v noči na soboto blestel v ligi NBA (17 točk), vendar to ni bilo dovolj za zmago ekipe Phoenix Suns proti New York Knicksom. Brez zmage je ostal tudi Saša Vujačić, ki je iz igre metal 1/14.

Slovenska predstavnika v severnoameriški košarkarski ligi NBA Saša Vujačić in Goran Dragić sta ponoči vpisala poraza. Uspešnejši je bil Dragić, ki je ob domačem porazu Phoenixa proti moštvu Knicks (96:121) v 20 minutah na parketu prispeval 17 točk, dve točki in tri ukradene žoge.

Vujačić je z ekipo Nets v gosteh klonil proti Washingtonu (77:97). V 22 minutah je pod obročema ob metu iz igre 1:14 ter zgrešenih šestih trojkah v statistiko tekme vpisal tri točke, skok in podajo. "Preprosto nismo igrali tako, kot nam je naročil trener. Jaz sem igral grozno. To je bila ena od mojih najslabših predstav v karieri," je bil po slabi predstavi razočaran Vujačić.

Igralci San Antonio Spursa so znova v zmagovalnem ritmu. Po dveh zaporednih porazih so nekdanji prvaki lige kot prvo moštvo v sezoni slavili trideseto zmago po slavju s 90:87 nad Indiano Pacers. Za preobrat po 15 točkah zaostanka sta bila najbolj zaslužna Argentinec Manu Ginobili s 25 točkami in Tim Duncan s po 15 točkami in skoki. Na vzhodu ostaja na čelu Boston Celtics z 28 zmagami. Slavje s 122:102 v dvoboju z ekipo Toronto Raptors je bilo precejšnje, saj so vpisali 3000. zmago v klubski zgodovini.

Eno zmago manj od San Antonia ima ob devetih porazih Miami, trenutno drugi na vzhodnem delu lige. V gosteh je po podaljšku premagal Milwaukee Bucks s 101:95. Za neprekinjen niz dvanajstih zmag je Chris Bosh zbral 16 točk in 12 skokov, od tega je 10 košev zbral v zadnji četrtini in podaljšku, LeBron James je dodal 26 točk in 10 skokov, na drugi strani pa je v poraženi vrsti Andrew Bogut ujel kar 27 žog, kar je njegov rekord kariere.

Los Angeles Lakers, branilci naslova, so s 101:97 porazili New Orleans Hornets in so po tretjem zaporednem slavju tretja najuspešnejša liga na zahodu, za San Antoniom in Dallas Mavericksi. Kobe Bryant je bil s 25 točkami najučinkovitejši mož Los Angelesa in je sedaj deveti najučinkovitejši napadalec v zgodovini NBA. Španec Pau Gasol je dodal 21 točk in 13 skokov.

Liga NBA:

Phoenix Suns : New York Knicks 96:121
Carter 19, Dragić 17; Felton in Stoudemire 23, Chandler 16, Williams 15

Washington Wizards
: New Jersey Nets 97:77
Lewis in Young 16, McGee 15, Blatche 14; Farmar in Lopez 14, Vujačić 3 (met iz igre 1:14)

Boston Celtics : Toronto Raptors 122:102
Pierce 20, Harangody in Allen 17, Robinson 15; DeRozan 20, Bargnani in Kleiza 17

Philadelphia 76ers : Chicago Bulls 105:99