14 ogledov

Polom Vročice v drugem polčasu

goran dragić Profimedias
Košarkarji Miami Heat so v severnoameriški ligi NBA doma izgubili z ekipo Charlotte Hornets z 91:97. Goran Dragić je v 34 minutah dosegel 14 točk, devet podaj in štiri skoke.

Ekipa Detroit Pistons je doma ugnala Orlando Magic s 108:82, slovenski košarkar Beno Udrih je v igro stopil s klopi in dobro izkoristil priložnost, saj je dosegel 13 točk, pet podaj in dva skoka v 20. minutah v dresu Detroita.

Prvo ime dvoboja v Miamiju je bil Kemba Walker, ki je nanizal 24 točk in je vodil goste, ki so s tretji četrtini zaostajali za 19 točk, nato pa uprizorili velik preobrat in prišli do nepričakovane zmage. Odlično predstavo je prikazal Jeremy Lamb, ki je v 22 minutah dosegel 16 točk in osem skokov, kar je njegova najboljša predstava po letošnjem februarju, ko je prav tako 16 točk dosegel proti Indiani Pacers.

Charlotte je tako slavila v isti dvorani, v kateri je klonila na sedmi tekmi končnice letošnjo pomlad in s tem v prvem krogu predčasno končala končnico prejšnje sezone. Toda tedaj je imel Miami povsem drugačno ekipo kot sedaj.

Prvo domačo tekmo nove tekmovalne sezone je tokrat med drugim igral brez Dwyana Wadea, dvanajstkratnega udeleženca tekme vseh zvezd, ki ga po odmevnem prestopu v Chicago ni bilo v moštvu prvič od leta 2002.

Vročica ima po dveh tekmah nove sezone lige NBA petdesetodstotni izkupiček (1-1).