65 ogledov

Goran Dragić staknil bolečo poškodbo očesa

Goran Dragić poškodba očesa PrtSc
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na nedeljo odigrali dvanajst tekem.

Moštvo Miami Heat nadaljuje dobre predstave, v noči na nedeljo je s 104:89 doma premagalo Toronto Raptors. Slovenec v dresu Miamija Goran Dragić je odigral 17 minut in v tem času dosegel 15 točk, dva skoka in dve podaji. Ekipa zaseda deveto mesto vzhodne konference in je tako tik za mestom, ki vodi v končnico.

Dragić je v drugem polčasu igral vsega 41 sekund, ker je moral zapustiti igrišče, ko ga je s komolcem zadel Corey Joseph. Dragić se je sicer vrnil na klop, ko so mu oskrbeli rano, vendar je držal ledeni obkladek prek desnega očesa, ki je bilo vidno zatečeno. V njegovi odsotnosti je Dion Waiters zadel 20 točk, Tyler Johnson pa 16; Miami je na zadnjih 25 tekmah zabeležil le štiri poraze.

Slovenski dvoboj Batom

So pa v tej konferenci v končnico zaenkrat uvrščeni košarkarji Detroit Pistons, ki so v "slovenskem" obračunu doma premagali New York Knicks s 112:92.

Beno Udrih za Detroit sicer znova ni zaigral, z 28 točkami je bil najboljši strelec Tobias Harris. Prvi strelec New Yorka je bil z 18 točkami Kristaps Porzingis, Slovenec v dresu Kratkohlačnikov Saša Vujačić pa je v štirih minutah v statistiko vnesel skok in podajo.

Westbrook se ne ustavlja

Oklahoma City Thunder je ugnala Utah Jazz s 112:104, s 33 točkami, 11 skoki in 14 podajami se je izkazal Russell Westbrook, ki je dosegel 32. trojni dvojček v sezoni in s tem na večni lestvici lige prehitel Wilta Chamberlaina; pred njim je le še Oscar Robertson, ki je 41 trojnih dvojčkov zmogel v sezoni 1961-62. Westbrook ima na voljo še 16 tekem, da doseže devet tovrstnih statističnih številk in ujame Robertsona.

V derbiju večera so igralci San Antonio Spurs doma premagali podprvake lige Golden State Warriors s 107:85 ter ob tekmi manj za eno zmago zaostajajo za vodilnim moštvom lige in zahodnega dela; Warriors imajo 52 zmag, obe ekipi pa po 14 porazov. Poraz pa je bil pravzaprav na vidiku že pred tekmo, saj vodstvo gostov poleg Kevina Duranta, ki ima poškodovano koleno, na igrišče ni poslalo niti Stephena Curryja, Klayja Thompsona, Draymonda Greena in Andrea Iguodale.

To je razjezilo navijače ekipe in ljubitelje košarke, vodstvo Golden State pa se je opravičevalo, da jih bolj zanimajo majske tekme zaključka končnice, kot marčevski konec rednega dela sezone, in so želeli odpočiti ključne igralce. Tega pa si ne more privoščiti ekipa Spurs, ki je v 48 urah zaradi ostala brez poškodovanega Kawhia Leonarda in LaMarcusa Aldridgea, ki ima lažjo srčno aritmijo, na listi poškodovanih pa sta bila že prej Tony Parker in Dejounte Murray.

Igralci Orlando Magic niso imeli možnosti proti vodilni ekipi vzhodnega dela lige ter branilcem naslova prvaka NBA. Izgubili so dvoboj s Cleveland Cavaliers s 104:116. Kar sedem igralcev gostov, ki so končali niz treh porazov, je doseglo dvomestno število točk, najbolj učinkovit s trojnim dvojčkom je bil LeBron James (24 točk, 13 podaj, 12 skokov).

NBA, izidi:

Detroit Pistons - New York Knicks 112:92
Beno Udrih za Detroit ni zaigral; Saša Vujačić 4 minute, skok, podaja za New York.

Miami Heat - Toronto Raptors 104:89
Goran Dragić 17 minut, 15 točk, 2 skoka, 2 podaji.

Oklahoma City Thunder - Utah Jazz 112:104
Los Angeles Clippers - Philadelphia 76ers 112:100
Charlotte Hornets - New Orleans Pelicans 122:125*
Orlando Magic - Cleveland Cavaliers 104:116
Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 102:95
San Antonio Spurs - Golden State Warriors 107:85
Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 90:107